صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ | ۸:۰۶ ق.ظ
0

اولین جشنوار ملی پاراگلایدر با پرواز 300 پاراگلایدر در آسمان پل معلق مشگین شهر آغاز شد.

وراوی :

وراوی: اولین جشنواره پاراگلایدر کشور ظهر امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی  در محل سایت پاراگلایدر طولانی ترین پل معلق خاورمیانه با حضور بیش از ۳۰۰ پاراگلایدر از اقصی نقاط کشور برگزار گردید.

در این مراسم فرماندار مشگین شهر برگزاری جشنواره مختلف در قالب های متنوع در مشگین شهر را عامل پویایی صنعت گردشگری در این شهرستان دانست و گفت: رویکرد ما در صنعت گردشگری مشگین شهر تشویق سرمایه گذاران و حمایت از آنان و بالفعل کردن استعدادهای عظیم گردشگری است که با هدف گذاری مناسب در حوزه های مختلف و به خصوص بحث فراهم کردن زیرساخت ها توانستیم با همکاری سرمایه گذاران در صنعت گردشگری انقلاب بوجود آوریم که محصول همدلی و همیاری مردم است .

استاندار اردبیل نیز در این مراسم اظهار داشت : برگزاری جشنواره های مختلف موجب معرفی شهرستان مشگین شهر بعنوان یکی از قطب های گردشگری کشور شده است و امروز مشگین شهر با تلاش مسئولان شهرستان و نماینده خوش فکر و فعال مشگین شهر توانسته است در ایران جایگاه ویژه ای در صنعت گردشگری برای خود کسب کند.

استاندار اردبیل با اشاره به سرمایه گذاری مناسب در پروژه پل معلق اظهار داشت: سرمایه گذاری در این مجموعه  نیازمند تکمیل و تسریع است و باید هرچه سریعتر تکمیل گردد تا ماندگاری گردشگران در شهرستان مشگین شهر فراهم شود.

خدابخش فراهم کردن زیرساخت های لازم برای گردشگران در استان را مورد تاکید قرار دادو گفت: زیرساخت های گردشگری در دوبخش سخت افزاری و نرم افزاری باید مورد توجه قرار گیرد که فراهم کردن راه و هتل و پارکینگ و مراکز تفریحی و سایر امکانات در بعد سخت افزاری و نگاه علمی به بحث هتل داری و پذیرایی از مسافران خارجی و فراهم کردن زمینه لازم برای معرفی جاذبه های استان به مسافران خارجی و لزرم توجه به کیفیت خدمات ارائه شده در بعد نرم افزاری باید مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول عدم توجه به “توریسم غذا” در استان را از مشکلات جاری در حوزه گردشگری دانست و گفت : متاسفانه در سطح استان نتوانستیم بحث “توریسم غذاء” و عرضه غذاهای سنتی منطقه را به ظهور برسانیم .

وی درخاتمه حضور مسافران در مشگین شهر را گرامی داشت و افزود پل معلق مشگین شهر را در زمره مناطق گردشگری کشور قرار داده که امیدواریم پتانسیل ها و جاذبه های این شهرستان رضایت خاطر مسافران را فراهم آورد و شاهد حضور مجدد مسافران و گردشگران در شهرستان مشگین شهر باشیم .

یونس اسدی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم شرایط فعلی شهرستان را غرور آفرین دانست و افزود : امروز مشگین شهر وارد عرصه رقابت با شهر های مدعی در بخش گردشگری شده است.

اسدی میزبانی شایسته مردم مشگین شهر را یادآور شد و گفت : معرفی شدن مشگین شهر در سطح کشور بعنوان قطب گردشگری نباید دیگر شهرهای استان را نسبت به واکنش در مقابل این پیشرفت تحریک کند و باید بدانند که شهرستان مشگین شهر رقیبی برای آنان نیست و رفیقی برای اعتلای صنعت گردشگری استان است.

وی به موضع گیری غیر عاقلانه برخی افراد در شهر سرعین در خصوص پاره کردن بنر تبلیغاتی پل معلق اشاره کرد و گفت: این به معنای تقابل شهرستان ها نیست بلکه باید بدانیم که ما باید با همدلی و همراهی یکدیگر در راستای اعتلای استان قدم برداریم .

اسدی در بخش دیگری از سخنان خود از عملکرد صدای و سیمای اردبیل به شدت انتقاد کرد و گفت: صدای و سیمای اردبیل حق تحریم کردن پل معلق را ندارد . و نباید نگاه تنگ نظرانه به این مجموعه باشد و صداو سیمای اردبیل باید بدون نگاه انتفاعی به بحث تبلیغات این پروژه، در راستای شناساندان آن به دنیا تلاش کندو نباید پل معلق و مشگین شهر قربانی جمود فکری برخی مسئولان شود.

وی بی توجهی صدا و سیمای اردبیل به پخش برنامه های ترکی زبان را مورد انتقاد قرار دادو افزود: صدای و سیمای اردبیل در حالی اقدام به حذف خبر ترکی ساعت ۱۷ کرده است که در برخی استان از جمله کردستان مردم خواستار تدریس زبان کرد در مدارس هستند و صدا و سیمای اردبیل به جای ارزش دهی به زبان شیرین ترکی سعی در حذف آن دارد که نیازمند تذکر است و در صورت عدم توجه به این امر در مجلس به جد این مشکل را پیگیری خواهم کرد.

گفتنی است جشنواره پاراگلایدر با حضور ۳۰۰ خلبان از اقصی نقاط کشور از امروز( چهارشنبه) تا روز جمعه به مدت ۳ روز در سایت پاراگلایدر پل معلق برگزار خواهد شد.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر