صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ | ۱:۴۸ ب.ظ
0

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان اردبیل گفت: محیط زیست این استان از نبود مطالعات آمایش سرزمین که پایه برنامه‌های حفاظت از محیط زیست است، رنج می‌برد.

وراوی :

وراوی: سید رضا موسوی ظهر جمعه در جلسه بررسی معضلات زیست محیطی اردبیل تصریح کرد: نبود آمایش سرزمین موجب شده بسیاری از برنامه ها و نیازمندی های توسعه پایدار و بهره گرفته از مطالعات زیست محیطی مورد غفلت باشد.

وی با تاکید به ضرورت توجه به توسعه پایدار در استان، متذکر شد: هرچند در استان اردبیل مشکلات زیست محیطی به مراتب از برخی مناطق کمتر است اما ما نیازمند توسعه پایدار برای کنترل و مهار مشکلات فعلی هستیم.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تصریح کرد: بررسی ها نشان می دهد پیشگیری از رشد بی رویه حریم شهرها و توجه به پیوست های زیست محیطی در پروژه ها در پی تکمیل آمایش سرزمین مورد تاکید است.

موسوی در تشریح مهمترین معضلات زیست محیطی استان به افت آبخوان دشت اردبیل اشاره کرد و بیان داشت: افت آبخوان ها موجب فرونشست دشت شده است.

وی افزود: در عین حال تهدید گونه های حیات وحش به دلیل کثرت سلاح جدی است و هر چند شکار ممنوع اعلام شده است اما این تهدید به دلیل ذکر شده به قوت خود باقی است.

به گفته مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان عدم تمرکز معادن موجب شده در گستره استان لکه های تخریب و بهره برداری غیر اصولی از معادن به چشم بخورد.

وی به تخریب محیط زیست در پی جاده کشی های غیر ضروری اشاره کرد و متذکر شد: در برخی مناطق تحت مدیریت خارج از توان اکولوژیک منطقه فعالیت های مختلف اجرا می شود.

موسوی به ضرورت همکاری دستگاه های اجرایی در برنامه های صیانت از محیط زیست تاکید کرد و افزود: در عین حال مشارکت نهادهای مردمی و به کارگیری ظرفیت های موجود در جامعه به شدت ضرورت دارد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر