صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ | ۶:۵۵ ب.ظ
0

در آستانه کنگره عظیم حج ابراهیمی زمان اعزام زائران حرم امن الهی از استان اردبیل به مقصد جده اعلام شد.

وراوی :

وراوی: مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان اردبیل عصر امروز در نشست توجیهی، آموزشی حجاج اردبیلی اظهار کرد: قرار است ۵۸۰ زائر حرم امن الهی از این استان در قالب سه پرواز و چهار کاروان به حرم امن الهی اعزام شوند تا زمینه برای ادای فریضه حج برای شرکت‌کنندگان فراهم آید.

حجت‌الاسلام عبدالله بیدار تصریح کرد: زائران استان اردبیل مدینه قبل چهارم شهریورماه و مدینه بعد نیز ۲۴ و ۲۵ شهریورماه عازم مدینه و مکه می‌شوند.

وی با بیان اینکه ما در کلاس‌های آموزشی و توجیهی سعی داریم تا اعمال حج تمتع را به زائران حرم امن الهی آموزش دهیم، گفت: خواهش و انتظار ما از زائران این است که با حلالیت کامل و پرداخت تمام حق‌الناسی که بر ضمه آنهاست خود را برای سفر حج تمتع و کنگره بزرگ ابراهیمی و توحیدی آماده کنند.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان با بیان اینکه زمانی حج در درگاه الهی مقبول قرار می‌گیرد که انسان هیچ آلودگی، گناه و ضایع کردن حق و حقوق دیگران را بر ضمه خود احساس نکند چرا که حج مقبول، حجی است که در آن تمام شرایط و برجستگی‌های یک انسان کامل مورد توجه قرار گیرد.

بیدار افزود: تلاش و جدیت واقعی بر این است تا بتوانیم بیش از هر زمان دیگر زائران را با آرامش قلبی و روحی برای این زیارت معنوی آماده کنیم که به یقین امکان ایجاد چنین فضایی بیشتر و بهتر از هر زمان دیگر فراهم می‌آید.

وی بیان کرد: باید حجاج ما به انجام درست و دقیق اعمال آشنا شده تا در سفر معنوی خود از لحظه لحظه ایام حج تمتع استفاده کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر