صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۲:۲۲ ب.ظ
0

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: دهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر به مدت دو روز، ۲۹ و ۳۰ مرداد ماه برگزار می شود.

وراوی :

وراوی: قادر تقی‌زاده پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری دهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در نیر اظهار داشت: دهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی نیر در روز پنج‌شنبه ۲۹ مردادماه ساعت ۱۱ پیش از ظهر افتتاح شده و در روز ۳۰ مرداماه نیز به کار خود پایان می‌دهد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تعداد کل غرفه‌های این جشنواره را ۷۵ غرفه متشکل از ۱۵ استان کشور برشمرد و گفت: آش و غذا در ۵۵ غرفه و محصولات صنایع دستی و سوغاتی نیز در ۲۰ غرفه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی افزود: استان‌های اردبیل، گیلان، تهران، آذربایجان شرقی، لرستان، گلستان، مرکزی، همدان، زنجان، ایلام، اصفهان، کردستان، یزد، مازندران و سمنان با حضور در این جشنواره به پخت، عرضه و معرفی انواع آش‌های محلی و سنتی و بهترین غذاهای سنتی استان خود می‌پردازند.

تقی‌زاده از جمله برنامه‌های جانبی تدارک دیده شده در کنار برگزاری این جشنواره به اجرای موسیقی عاشیقلار، گروه موسیقی سنتی آذری، حرکات نمایشی قهرمانان ژیمناستیک و مسابقه ورزش های بومی و محلی دانست و بیان کرد: برگزاری این جشنواره در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر، در کنار معرفی قابلیت‌های این منطقه، توانمندی‌های حوزه گردشگری آن را بیش از پیش به منصه ظهور می‌گذارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: همزمان با برگزاری این جشنواره، همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان نیز در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه این جشنواره روز جمعه ۳۰ مردادماه ساعت ۱۸ اظهار کرد: در روز اختتامیه، هیئت داوران بخش جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی برگزیدگان این بخش را معرفی می‌کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر