صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دسترسی سریع
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۲:۳۴ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳ مورد قلیان‌سرای غیرمجاز در شهرستان بیله‌سوار شناسایی و پلمب شده است.

وراوی :

وراوی: آرام حلیم صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت: ماموران امنیتی مبارزه با مواد مخدر در مرزها و داخل کشور فداکاری‌های زیادی کردند تا کشور و جوانان این مرز و بوم از این بلای خانمانسوز در امان بمانند به گونه‌ای که مرزبانان و پلیس مبارزه با موادمخدر، بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ شهید و بیش از ۱۲ هزار نفر جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده‌اند.

وی گفت: مسئله مواد مخدر تنها منحصر به ایران نیست و خطر استفاده از این مواد افیونی متوجه ۱۷۰ کشور در سطح جهان نیز می‌شود، اما به سبب موقعیت جغرافیایی ایران و همسایگی با ۲ کشور تامین و تولیدکننده ۹۰ درصد مواد مخدر جهان، یعنی پاکستان و افغانستان، کشور ما آسیب‌پذیرتر و با خطرات بیشتری مواجه است.

حلیم با بیان اینکه خرید و فروش مواد مخدر بعد از تجارت فولاد پردرآمدترین تجارت در جهان است، تصریح کرد: دولت در سال ۱۵ هزار میلیارد تومان صرف مبارزه با مواد مخدر در کشور می‌کند.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار با اشاره به اینکه مهمترین خطر برای جامعه در عرصه کنونی خطر ابتلا به اعتیاد است،‌افزود:‌ با توجه به افزایش بیکاری و فقر در جامعه امکان آسیب‌پذیری جوانان زیاد بوده که باید برای جلوگیری از این امر تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود.

وی بیان کرد: در بین افراد جامعه حتی از مواد مخدر سنتی به عنوان درمان بیماری یاد می‌شود که این غلط است و به جرات گفته شده که مواد مخدر به هیچ دردی درمان نبوده و خود درد بزرگی برای انسان است و باید در این زمینه مردم هوشیاری لازم را داشته باشند.

حلیم آگاهی مردم از مضرات مواد مخدر از طریق فیلم‌های آموزنده، برگزاری سمینارهای علمی در مدارس و دانشگاه‌ها، استفاده از راهنمایی‌های علما از طریق روحانیون در مساجد و خطبه‌های نمازهای جماعت، پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و سوق دادن به فعالیت‌های مفید و برخورد قانونی و انتظامی با قاچاقچیان مواد مخدر را از جمله عوامل کاهش گرایش به  مواد مخدر در شهرستان عنوان کرد.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: از ابتدای امسال ۵ جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر برگزار شده و یک مورد مربوط به همایش مبارزه با مواد مخدر بود و در همین راستا ۴۵ فقره تشکیل پرونده انجام شده و ۶۴ نفر دستگیر شدند و نیم کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان کشف و ضبط شده  و ۳ قلیان‌سرا نیز در شهرستان شناسایی و پلمب شده است.

وی با تبریک فرارسیدن سالروز ۲۶ مرداد ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت: صبر و استقامت آزادگان در طول دوران طاقت‌فرسای اسارت سبب خلق حماسه‌های جاودان و ماندگار شده که در هیچ مکتبی مانند آن را نمی‌توان یافت و در واقع این عزیزان با خودباوری، اعتقاد به ائمه اطهار(ع) و عشق به امام(ره) و میهن اسلامی‌مان توانستند این سال‌های آکنده از زجر و شکنجه را تحمل کنند و با امید به پیروزی به آغوش گرم ملت بازگردند.

حلیم بیان کرد: ملت ما همواره قدردان صبر و استقامت آزادگان سرافراز در زندان‌های رژیم بعثی بوده و نگاه مجموعه دولت همواره حفظ ارزش‌ها و تجلیل از ایثارگران و ترویج فرهنگ غنی ایثار است و باید مدیران توجه به این مقوله را در اولویت کاری خود قرار دهند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn