صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۶ ب.ظ
0

بیماری سرطان در استان اردبیل شیوع پیدا کرده است که در این زمینه حبیب برومند نماینده مردم پارساباد از ورود وزارت بهداشت به این مساله خبر داد

وراوی :

نماینده پارس آباد و بیله سوار در مجلس گفت: با توجه به شیوع سرطان های گوارشی در مغان این موضوع در نشست با وزیر بهداشت مطرح و مقرر گردید که وزارت بهداشت موضوع را بررسی و پایش کرده و نتیجه را برای ارائه به مراجع مسوول منعکس نماید

حبیب برومند نماینده پارساباد روز سه شنبه از اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابی در دست احداث پارساباد مغان خبر داد و افزود: این میزان اعتبار در نشستی که با وزیر بهداشت در خصوص مسایل بهداشتی و درمانی منطقه داشتیم تخصیص داده شد که به محض تحویل کار ساختمان از سر گرفته خواهد شد.
وی ادامه داد: در زمینه بهداشتی و درمانی چند موافقت دیگر از وزیر بهداشت اخذ شده که با عملیاتی شدن آنها شاهد باز شدن گره برخی مسایل بهداشتی منطقه خواهیم بود.
وی اضافه کرد: بنا به اظهارات وزیر بهداشت طرح ملی بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابی پارس آباد تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.
برومند افزود: با توجه به نبود بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) در بیمارستان های مغان تقاضای احداث این بخش را داشتیم که با دستور اکید وزیر مقرر شد در کوتاه ترین زمان این بخش احداث گردد تا نیازی به اعزام نوزادان به مرکز استان نباشد و این خدمات در بیمارستان امام خمینی (ره) پارساباد ارائه گردد.
رئیس مجمع نمایندگان استان همچنین از تخصیص پنج میلیارد ریال برای محوطه سازی بیمارستان امام خمینی (ره) پارس آباد جهت ارتقای کیفیت خدمت رسانی این مرکز خبر داد و بر پیگیری احداث کلینیک ویژه سرطان و کلینیک تخصصی در بیمارستان امام خمینی (ره) تاکید نمود.
به گفته وی، مجوز لازم برای احداث کلنیک های یاد شده اخذ شده و انتظار می رود با طی مراحل قانونی در آینده نزدیک شاهد کلنگ زنی ساختمان مصوب باشیم.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر