صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ | ۱:۱۳ ب.ظ
0

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از خلع ید بیش از 700 هکتار از اراضی ملی تملک شده توسط افراد سود جو در این استان خبر داد.

وراوی :

شهامت هدایت روز پنجشنبه ۲۹ مرداد ۹۴ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اراضی در اجرای فرامین مقام معظم رهبری در مقابله با پدیده زمین خواری با تلاش شبانه روزی کارکنان ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری در مناطق مختلف استان خلع ید شد.
وی گفت: حفظ و حراست از عرصه های طبیعی امروز علاوه بر وظیفه قانونی تکلیف شرعی بوده و نیاز به اهتمام همگانی دارد.
وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در این اداره کل اظهار کرد: استان اردبیل دارای بیش از ۶۵ هزار هکتار جنگل و یک میلیون هکتار مراتع است که فقط با ۲۵۰ نیروی انسانی در سراسر استان مدیریت می شوند.
وی همچنین با اشاره به مشکل دیرینه روستاییان با منابع طبیعی، از اجرای طرح ممیزی اراضی و صدور سند خبر داد و افزود: با نهایی شدن این طرح تکلیف اشخاص با این اداره کل مشخص خواهد شد.
او گفت: یک چهارم از مراتع استان در مشگین شهر واقع شده و وجود ۱۸ هزار هکتار از جنگل های ارسباران در این شهرستان قابلیت خوبی برای ترویج صنعت اکوتوریسم و طبیعت گردی است.
به گفته او، بررسی ها نشان می دهد شهرستان مشگین شهر رتبه اول اکوتوریسم و طبیعت گردی شمال غرب کشور را به خود اختصاص داده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر