صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱:۵۳ ق.ظ
1
وراوی :

فاز اول مجتمع رفاهی تفریحی ساوالان در محله قره درویش مشگین شهر به بهره برداری رسیده است. این مجتمع که فاز اول آن در مساحتی بالغ بر ۴۰۰۰ مترمربع بنا شده است شامل آشپزخانه مدرن و بهداشتی، نانوایی مستقل، حیاط، تعداد ۹ آلونک،تالار غذاخوری و قهوه خانه سنتی است.

این مجتمع در کنار جاده در منطقه ای معتدل و به دور از هرگونه ترافیک و زندگی شهری بنا شده است و دارای حیاطی بسیار زیبا است که امکان ارائه خدمات به جشن ها و مهمانی ها را دارد. همچنین تالار غذاخوری مجهز این مجموعه با مساحت ۵۰۰ متر برای پذیرایی از ۲۰۰ نفر محیا شده است و می توان بعنوان تالار جشن و عروسی از آن بهره برد. قهوه خانه سنتی آن نیز جدای از تالار به ارائه خدمات می پردازد.

آشپزخانه آن کاملا بهداشتی و در دید مستقیم مسافران قرار دارد و تمامی غذا ها با کشتار روز و بصورت ارگانیک و طبیعی تهیه می شود. در نانوایی مستقل آن نان به شیوه سنتی با مزه و طعمی استثنایی پخته می شود که سختگیرترین میهمان ها را نیز راضی خواهد کرد.

آلونک های ساخته شده با مساحت ۱۰متری امکان پذیرایی از میهمانان و سکونت شبانه را برای آنان فراهم آورده است و با توجه به اینکه این آلونک ها مجهز به گاز شهری هستند استفاده از بخاری در زمستان نیز برای آلونکها در نظر گرفته شده است.

کل مجموعه از نورپردازی بسیار زیبایی بهره می برد که بعد از غروب تصاویر استثنایی را برای حضار خلق می کند.

ارائه غذا در وعده های صبحانه، نهار و شام  تا پاسی از شب ادامه دارد و مجموعه به ارائه غذاهای محلی و خاص همچون ته چین، آلبالو پلو، فسنجان، قیمه، پیتی (آبگوشت سنگی)، باقالی پلو و … می پردازد.

سرآشپز این مجموعه آقای داوود آدی است که با سابقه ۳۵ ساله چهره ای شناخته شده در سطح شهرستان به شمار می رود.

قطعا حمایت مسئولین شهری و استانی می تواند افتتاح فاز دوم این مجموعه را نیز در پی داشته باشد تا قدمی دیگر در مسیر پیشرفت گردشگری مشگین شهر برداشته شود. فاز دوم این مجموعه شامل پارک بازی کودکان، سایت اسب سواری، درختکاری و افزایش فضای اقامتی خواهد بود.

سایت وراوی به نوبه خود از مدیریت این مجموعه جناب آقای یاشار ذاکری تشکر کرده و برای ایشان آرزوی موفقیت دارد.

گزارش و عکس: رافق مجتهدزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر