صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۱ ب.ظ
1

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل، نیر ، نمین و سرعین در نامه ای سرگشاده به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ضمن طرح برخی موارد تکان دهنده از زمین خواریهای صورت گرفته در استان گیلان، خواستار رسیدگی مسئولان دولتی و قضایی به این موارد شد.

وراوی :

دبیر فراکسیون حفظ محیط زیست مجلس در این نامه اسامی و محل دقیق زمین خواریهای انجام شده در شهرستان آستارا را اعلام کرده است اما با توجه به لزوم طی روال قانونی رسیدگی به این موارد در دستگاه های ذیربط ، سایت تابناک اردبیل ضمن انتشار این نامه از انتشار این اسامی و آدرسهای دقیق خودداری می کند و در کنار عموم مردم از سازمان بازرسی کل کشور دستگاه قضایی انتظار دارد در عمل راستای عمل قاطعانه به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب ، با جدیت اعمال مسببان احتمالی هر گونه کوه خواری و جنگل خواری در جای جای میهن اسلامی را مورد رسیدگی دقیق قرار دهد. بدیهی است اسامی و آدرسها را می توان از طریق کمال الدین پیرموذن نگارنده این نامه پیگیری کرد.

به گزارش تابناک اردبیل، متن این نامه به این شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر جهانگیری

معاون اول محترم رئیس جمهور

با سلام و تحیات

همانطوریکه استحضار دارید مبازره قاطع با فساد مالی و اقتصادی موجب امید و آرامش خاطر ملت می شود. کدام وجدان پاک است که از مفاهیم برجسته عدالت و سلامت، احساس غرور و اشتیاق ننماید و چه غم انگیز خواهد بود اگر این مفاهیم در گذرگاههای تاریخی در ذهن نااهلان انقلاب ، مدیحه سرایان ، فرصت طلبان ، مفسدین و همفکران و مشترکین آنان ، گرفتار و بی اثر شوند .

زمــــین خواران ، کوه و جنگل خواران ، رانت خواران ، اخـــتلاس گران ، رشـــوه پردازان و شـــوه گیران ، سوء استفاده کنندگان از موقعیت قدرت و کسانیکه با چهره های ظاهر الصلاح و یا پنهان شدن در پشت عناوین دینی ، انقلابی و … ، بر چهره اسلام و انقلاب خدشه وارد ساخته و به بیت المال ملت و سرمایه ارزشمند اجتماعی کشور آسیب می رسانند بایستی بجد مورد مواخذه و برخورد قاطع نظام قرار گیرند . بقول مولوی

ظاهر الفاظشان توحید و شرع

باطن آن ، همچو در نان تخم صرع

برخورد بدون تبعیض و شعاری با عموم مفسدین اقتصادی و حاکمیت قانون، شعار و خواست مردم کشورمان است

از داد و داد آن همه گفتند و نکردند

یارب چقدر فاصله دست و زبان است

ضمن تشکر از مساعی و توجه خاص حضرتعالی و هیأت رسیدگی به مفاسد اقتصادی در مبارزه با زمین خواری و کوه و جنگل خواری و با توجه به مذاکرات و موراد مطروحه نماینده مکرم رهبری در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل و اینجانب در اردبیل ، خواهشمند است به دبیرخانه ستاد هیأت رسیدگی به مفاسد اقتصادی ، موارد تکان دهنده مورد بازرسی قرار گرفته از جنگل اسالم – خلخال تا حیران و و تخلفات حاد مسئولان استانی زیربط اداره کل منابع طبیعی و جنگلهای استان گیلان و شهرستان آستارا و … مردم شریف و منتظر شهرستان آستارا را بجد رسیدگی و ترتیب برخورد قاطع قانونی ، علی وار ، فراهم آورند.

نصیب مرد جز خون جگر چیست ؟!

به نامردان چو افتد رشته کار

ناحیه زر خیز و با استعداد حیران و سایر عرصه های زیست محیطی و جنگلهای این دیار را ، نااهلان مفسده جو دنیاطلب تاراج کرده و حیران ما گشته ویران.

بر پایه داده های موثق که مورد به مورد بایستی رسیدگی کامل قرار گیرد آقای … پرونده دار را که … بمنطقه آورده بیش از هفتاد هکتار با بولدزر در حیران ، بالای حیران ، پایین حیران و روستای چناران حیران و ونبین کوه خواری را در منطقه محقق نموده است و …

تصرفات ۱۰۰ هکتار و ۱۶۰ هکتار با لابی گری برخی مسئولان شهرستان و ایشان در حیران صورت پذیرفته است ، از آن مهم تر ، تغییر کاربری ها در کل منطقه از جمله شالیزارها در کنار کمربندی چندین نفر از جمله آقایان … و … با حمایت مسئولان مورد نظر انجام پذیرفته است.

زمینی که … واقع در روبروی امامزاده آستارا ، معروف به پشت مغازه ها برای همسر دوم ساختمان سازی کرده ! از چه زمینهایی است؟

بیش از ده هکتار زمین در ونبین، … برای گردو کاری و فندق کاری برای خویشان و بستگانش با حمایت … غیر قانونی ابتیاع کرده ، در چه وضعیتی است.؟

در روستای قره سو لوندویل ( قره سوی چلوند ) هفده هکتار ، مرتع و جنگل را با لابی گری … چگونه به پسرشان ، وابستگان … و مسئولین و خبرنگار دوست نماینده و دیگران واگذار شده است.

آقای … ، ساکن کانادا ، چند سالی است ۴ هکتار زمین جنگلی رایگان را با حمایت برخی از مسئولان آستارا ابتیاع نموده و محصور گشته اقدامی در جهت پیگیری و بازگرندادن این زمینها صورت نمی پذیرد؟

سه هکتار جنگل در حیران آتش زدند ، هدیه ای نفیس به مسئول آستارایی داده شد ، لیکن هم جنگل سوخت و هم به آقای کهن مرد ارتشی نفعی نرسید ، منابع طبیعی زمینش را گرفت و با حمایت … این بار به آقای … واگذار کردند و از احیای جنگل خبری نشد؟

چرا با ویژه خواری و آسیب به زمینهای جنگلی و منابع طبیعی حدود ده هکتار در هودول از زمینهای منابع طبیعی مرغوب به کارمندان منابع طبیعی از زمینهای اسکان جنگل نشینان ، واگذار کرده اند؟

چرا در روستای هودول سند منقوله دار آقای پروین را جزو اراضی ملی اعلام کرده و از دستش گرفته و بالابی گری آقایان به آقای … انتقال داده اند ؟

اقای … ، سند زمین آقای س… را با قولنامه عادی چگونه اخذ و مبادرت به احداث سه دستگاه ویلا در حیران نموده اند .

در زمان … ، چگونه بمیزان ده هکتار برکه پشت بازارچه مهدی در ساحل آستارا ، از قرار متر مربعی یکصد و پنجاه هزار تومان که ارزش واقعی هر متر مربع آن سه میلیون تومان است به آشنایان وی واگذار می شود ، همچنین کنار ساحل که قبلاً برای منطقه آزاد تجاری آستارا منظور شده بود چگونه چهارصد و چهل هکتار تصرف و به چه کسانی با پیگیری … واگذار گردید.

بحث، بحث یک ویلای قانونی نیست که … ، با طرح آن ، دست پیش می گیره تا پس نیافتد ، بحث ، بحث یغمای تنها حیران نیست ، بحث کل جنگلهای این دیار از لوندویل ، مسیر خلخال – اسالم ، عباس آباد ( که پسر … با تخریب عرصه زیست محیطی در آن محل دنبال یافتن گنج بوده است ) ، هودول ، تله خان ، خانه های آسیاب ، کشفی ، پایین تله کابین و نبین و … است که این اموال عمومی به غارت رفته است . مدارک در پیوست ضمیمه است.
غارتگر آپا ردی واریدی نیه گمانی

با تشکر فراوان

کمال الدین پیرموذن

دبیر فراکسیون حفظ محیط زیست

و توسعه پایدارمجلس نهم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر