صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دسترسی سریع
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۴ | ۶:۲۶ ب.ظ
0
مسئول راه‌اندازی مراکز آموزشی دانشگاه محقق اردبیلی:

دانشکده فنی و کشاورزی در کوثر راه‌اندازی می‌شود

مسئول راه‌اندازی مراکز آموزشی دانشگاه محقق اردبیلی از راه‌اندازی دانشکده فنی و کشاورزی در کوثر با تامین زیرساخت‌های لازم خبر داد.

وراوی :

داریوش لطیفی صبح امروز در جلسه هماهنگی راه‌اندازی مراکز جدید آموزش عالی در اردبیل اظهار کرد: ما با توجه به ظرفیت شهرستان‌ها اهداف توسعه‌ای‌ مورد نظرمان را در دانشگاه محقق اردبیلی مدنظر قرار دادیم و سعی‌مان بر این است تا بتوانیم یک توان و ظرفیت خوبی را در توسعه مراکز دانشگاهی زیرمجموعه محقق اردبیلی به وجود آوریم.

وی از راه‌اندازی دانشکده فناوری‌های صنعت و معدن در شهرستان خلخال بر اساس آمایش علمی منطقه خبر داد.

وی یادآور شد: در تیرماه امسال طی جلسه‌ای با حضور مسئولان محلی و مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی، تاسیس این دانشکده مصوب شد و در حال حاضر دانشگاه پیگیر مصوبات نهایی شده در این جلسه برای راه‌اندازی دانشکده است.

مسئول راه‌اندازی مراکز آموزشی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه مراکز آموزشی وابسته به دانشگاه در شمال استان از جمله در پارس‌آباد، مشگین‌شهر و نمین ایجاد شده است، افزود: با اهتمام سرپرست دانشگاه ایجاد دانشکده فناوری‌های صنعت و معدن در شهرستان خلخال در دستور کار قرار گرفته است.

لطیفی بیان کرد: راه‌اندازی این دانشکده یک مطالبه عمومی است و به جد از سوی مسئولان استانی پیگیری می‌شود و دانشگاه محقق اردبیلی علاقمند به توسعه فضاهای آموزشی متناسب با آمایش علمی هر شهرستان است.

این مسئول با تاکید به اینکه خلخال و کوثر بر اساس مطالعات انجام شده به عنوان قطب معدن در استان شناخته می‌شوند، گفت: تعداد رشته‌های این دانشکده فعلا نهایی نشده و تصمیمات اولیه این است که رشته‌های مرتبط با معدن از جمله استخراج و اکتشاف فعال شود.

رئیس دانشکده علوم ریاضی در خصوص نحوه بهره‌گیری از مطالعات زون‌های معدنی استان نیز یادآور شد: دانشکده می‌تواند از ظرفیت این مطالعات استفاده کند و بالعکس بهره‌برداری از معادن می‌تواند با استفاده از ظرفیت دانشکده به صورت علمی انجام شود در عین حال می‌توان معادن وابسته به دانشکده را نیز تعریف کرد.

لطیفی با تاکید به اینکه این دانشکده یک دانشکده تخصصی است ابراز امیدواری کرد علاوه بر وزارت علوم، وزارت صنایع و معادن نیز در راه‌اندازی این دانشکده حمایت خود را دریغ نکنند و زیرساخت‌هایی از جمله زمین از سوی مسئولان محلی پیگیری شود.

وی در خصوص تدبیر دانشگاه برای بازار کار فارغ‌التحصیلان این دانشکده تصریح کرد: رشته‌های انتخابی در دانشکده کاربردی است و می‌تواند بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی فرصت جذب در بازار کار را فراهم سازد.

عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: در خصوص جذب هیئت علمی و نیروی انسانی دانشکده نیز تدابیر لازم اندیشیده شده و پتانسیل مناسبی فراهم شده است.

لطفیی همچنین به پیگیری راه‌اندازی دانشکده فنی و دانشکده کشاورزی در کوثر اشاره کرد و افزود: در صورتی که زیرساخت‌ها فراهم شود این دو دانشکده راه‌اندازی خواهند شد.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn