صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴ | ۱:۱۷ ب.ظ
1

معاون عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به نامناسب بودن پراکنش جمعیت دانش آموزی در محله های گوناگون اردبیل گفت : این موضوع سبب ایجاد تراکم دانش آموزان در بعضی از مدارس شده است.

وراوی :

ناصر آذرنژاد، پنجشنبه شب (۵ شهریور ۹۴) در نشست صمیمی با فعالان غیردولتی، نخبگان و اصحاب رسانه استان اردبیل افزود: در ایران تراکم دانش آموز ۲۳ نفر در هر کلاس است ولی در استان اردبیل ۲۰ نفر در هر کلاس است.
وی اظهار کرد: باتوجه به وجود بعضی از مدارس معروف و اسم و رسم دار که به دلایلی نامشان بر سر زبان مردم افتاده میزان تمایل والدین برای ثبت نام فرزندانشان در آنها زیاد است و به همین علت تراکم دانش آموز نیز در آنها بالاست.
وی افزود: ازسویی در بعضی از شهرکها و محله های حاشیه ای تازه ساخت نیز به خاطر بالا بودن جمعیت؛ تراکم دانش آموز زیاد است.
وی یادآوری کرد: در زمان حاضر ۳۷ درصد کلاس های موجود در ایران ناامن و ناسالم هم از لحاظ فضای ظاهری و هم از نظر استحکام می باشند و این درحالیست که میزان کلاس های غیراستاندارد در استان اردبیل ۲۵ درصد است که این موفقیت را مدیون اداره کل نوسازی مدارس اردبیل و نیز افراد نیکوکار هستیم.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل استفاده مستمر از ساختمان های مدارس بطور مسلم هراندازه نیز در ارتباط با بهسازی و مقاوم سازی و زیباسازی آنها اقدام شود بازهم به لحاظ استهلاکشان در طول زمان به صرف هزینه برای این منظور نیاز داریم.
معاون عمرانی استاندار اردبیل در قسمت دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ایران در ردیف ۱۰ کشور سیاحتی و گردشگری دنیاست افزود : باتاسف درآمد کشورمان از این راه به دلایلی پایین است.
وی یکی از علت های پایین بودن درآمد از راه گردشگری در ایران و استان اردبیل را استفاده مسافران و گردشگران از چادر و تمایل نداشتن آنان برای اسکان در هتل ها و سایر مکانهای اقامتی دانست.
آذرنژاد که به سوال ها و مشکل های مطرح شده از سوی نمایندگان صنوف گوناگون استان اردبیل در این نشست پاسخ می داد همچنین از اقدام های انجام شده برای مناسب سازی گذرگاههای درون شهری اردبیل و دیگر شهرها برای تردد آسان معلولان خبر داد.
به گفته او محیط های اداری و اطراف آنها نیز باید برای تردد افراد معلول و نیز استفاده آسان آنان از امکانات موجود ازقبیل دستشویی و غیره مناسب سازی شوند.
او گفت : اداره بهزیستی مکلف و موظف به نظارت بر این کار شده است.
در این نشست که به مناسبت هفته دولت باحضور مجید خدابخش استاندار اردبیل و معاونانش و نیز فرماندار اردبیل برگزار شد نمایندگان حرفه ها؛ گروهها و صنوف گوناگون مشکل ها و مسایل و پیشنهادهایشان را مطرح و پاسخ های لازم را دریافت کردند.

ایرنا

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر