صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴ | ۱:۰۶ ب.ظ
1
با حضور مسئولین استانی و شهرستانی:

تودیع و معارفه مسئولین قضایی در مشگین شهر

طی مراسمی ریاست دادگستری مشگین شهر آقای بهزاد و دادستان شهرستان آقای آفاقی تودیع شدند و به جای ایشان آقای سروی بعنوان ریاست دادگستری و رحیم نیا به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب شهرستان مشکین شهر معارفه شد.

وراوی :

ریاست دادگستری و دادستان مشگین شهر طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان، معاونین قضایی رئیس کل، قضات و کارکنان دادگستری مشکین شهر و جمعی از مسئولان و مدیران شهرستانی تودیع و معارفه شدند. همچنین رئیس جدید حوزه قضایی لاهرود نیز معرفی شد.

در این مراسم با قدردانی از زحمات اسدالله  بهزاد  رئیس سابق دادگستری و جلال آفاقی دادستان سابق عمومی و انقلاب مشکین شهر، لطیف سروی به عنوان رئیس جدید دادگستری و جعفر رحیم نیا به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب شهرستان مشکین شهر معرفی شد. همچنین با قدردانی از خدمات حسن مولایی رئیس سابق حوزه قضایی لاهرود، سجاد مرادیان به عنوان سرپرست جدید دادگاه بخش لاهرود معرفی شد.

اسدالله بهزاد رئیس سابق دادگستری مشگین شهر طی سخنانی از اقدامات صورت گرفته در چهار سال تصدی خود در پست دادستانی و ریاست دادگستری گزارش ارائه کردو از اخذ مجوز لازم برای احداث ساختمان دادسرای مشگین شهر خبر داد.

محمد علی قاصد رئیس دادگستری استان اردبیل در این مراسم با اشاره به گستردگی وظایف دستگاه قضا، گسترش عدالت در جامعه، ایجاد امنیت روانی و اخلاقی و پیشگیری از جرم را از مهم ترین وظایف دادگستری استان عنوان کرد.

وی کارکنان دادگستری را بعنوان ابزار مهم برای انجام رسالت محوله دانست و افزود: انجام رسالت خطیر که برعهده دستگاه قضاست بدون همت و تلاش و توانمندی کارکنان ممکن نخواهد بود و این امر انتخاب مناسب و دقیق را می طلبد.

رئیس دادگستری استان نقش دستگاه قضا و ارتباط آن با سایر ادارات را یاد آور شد و اظهار داشت:  وظیفه دادگستری تنها رسیدگی به پرونده های طرح شده نیست و باید با همکاری مناسب با نیروی انتظامی و امنیتی در ایجاد امنیت و آرامش مردم تلاش کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ارتباط تمامی مسایل اجتماعی و امنیتی به دادگستری و دستگاه قضا را مورد اشاره قرار دادو گفت: در حوزه فرهنگی نیز به طبع به نوبه خودمان باید در انجام رسالت خود تلاش کنیم چرا که عدم توجه به این امر عامل ایجاد ناامنی روانی و اجتماعی و نهایتا زیاد شدن پرونده در این بخش خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم مجهز بودن قضات به علم سیاست و اقتصاد و فرهنگ و مسایلی از این دست  از اقدام دادگستری استان در برخورد با بحث امنیت اخلاقی با هماهنگی دادستان مرکز استان خبر دادو گفت این امر طی بخشنامه به مراکز دادگستری شهرستان ها ابلاغ شده و درقالب ارتقاء امنیت اخلاقی در استان اجرا خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان در خاتمه به رافت اسلامی در خصوص جرایم خرد اشاره کردو گفت: در برخورد با جرایم خرد که به طور اتفاقی وقوع می یابد و همچنین در مواردی که مجرم فاقد سابقه کیفری بوده باید این امر رعایت شود و در راستای سیاست زندان زدایی و عمل به سفارش دین مورد رافت قرار گیرد اما در خصوص جرایم علیه امنیت و مخل نظم عمومی و آسایش مردم به هیچ عنوان رافتی در کار نخواهد بود و به شدت با این جرایم برخورد خواهیم کرد.

 

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر