صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۳:۱۹ ب.ظ
0

اولین دوره مسابقات انتخابی رباتیک کشوری در مشگین شهر با همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد

وراوی :

پنجمین دوره مسابقه کشوری رباتیک که توسط موسسه خصوصی اجرا می شود روزهای ۱۴ و ۱۵ شهریور در ۷ رشته در مشهد برگزار خواهد شد که مشگین شهر در دو رشته ربات جنگجو و ربات آتش نشان گروه های برتر را به مشهد ارسال خواهد کرد.

لذا مسابقات انتخابی رباتیک کشوری در مشکین شهر برگزار شد تا برگزیدگان این مسابقه به مرحله کشوری  معرفی شوند. این مسابقه در دو رده سنی کودک و نوجوان با شرکت ۱۵ تیم سه نفره در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک مشکین شهر برگزار گردید.

خانم پیکام مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان شماره یک مشگین شهر به خبرنگار وراوی گفت: این دوره مسابقات انتخابی برای اولین بار است که در مشگین شهر برگزار می شود. پیش از این کانون پرورش فکری فقط در زمینه فرهنگی و هنری کلاسهایی برگزار می کرد که از تابستان امسال کلاسهای رباتیک نیز به کلاسهای ذکر شده اضافه شده است و دو دوره فشرده کلاسهای رباتیک در طول تابستان برگزار شد.

نیر پیکام افزود با توجه به استعداد و توانایی دانش آموزان امیدوارم هستیم که در پنجمین دوره مسابقات رباتیک کشوری بتوانیم مقام کسب کنیم وی همچنین از برگزاری کلاسهای رده های حرفه ای تر در آینده خبر داد.

گفتنی است با توجه به اینکه این آموزشها برای اولین بار در سطح مشگین شهر توسط کانون پرورش فکری برگزار می شود، از سطح کیفی بالایی برخوردار نیست و به نظر نمی رسد موفقیت چندانی در مسابقات رباتیک کشوری به دست آید؛ با اینحال باید از مسئولین کانون پرورش فکری شماره یک تشکر کرد که این رشته را به حوزه فعالیت خود افزوده اند تا استعداد کودکان و نوجوانان در این زمینه نیز شکوفا شود.

در پایان این مسابقات نفرات او تا سوم هر بخش به ترتیب زیر مشخص شدند:
ربابت های آتش نشان
نفر اول: پرهام پور محسنی
نفر دوم: مهیلا اصغری
نفر سوم: سورنا نقی زاده
ربات های جنگجو
نفر اول: پدرام پور محسنی
نفر دوم: سهند فرج زاده
نفر سوم: المان پاسبانی

برای مشاهده عکس در سایز بزرگتر روی عکس کلیک کنید:

 

عکس و خبر: رافق مجتهدزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر