صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴ | ۵:۵۱ ب.ظ
0

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: دستگاه‌ها باید پیش از آغاز عملیات اجرایی پروژه‌ها از تامین شدن 50 درصد اعتبار اطمینان داشته باشند.

وراوی :

علی آذرنژاد در جلسه کارگروه مدیریت بحران استان اردبیل با اشاره به تخصیص اعتبارات ماده ۱۲ تصریح کرد: اعتبارات این محل تنها برای بازسازی نقاط حادثه دیده بوده و نباید در محل دیگری هزینه شود.

وی با بیان اینکه پروژه های حوادث غیرمترقبه یکساله بوده و دستگاه ها باید در پیش از مبادله موافقت نامه هزینه ها را پیش بینی کنند، خاطرنشان کرد: در مواردی اعتبار تخصیص داده شده و دستگاه دوباره خواستار اعتبار شده این نشان از عدم تسلط لازم در محاسبه هزینه است.

آذر نژاد با بیان اینکه پیش از آغاز عملیات اجرایی پروژه‌ها دستگاه ها باید از تامین شدن دست کم ۵۰ درصد اعتبار اطمینان داشته باشند، اضافه کرد: بعد از آن است که باید نسبت به مبادله موافقت نامه اقدام کنند چرا که در نهایت خود مدیران زیر سوال می رود.

وی یادآور شد: مدیران باید منبای فعالیت خود را طوری قرار دهند که پروژه کمتری شروع کرده و به سرآغاز برسانند و از بزرگنمایی خود داری کنند.

وی در ادامه خواستار تعیین اماکن جایگزین مراکز درمانی در زمان وقوع بحران شد و افزود: به جز بیمارستان امام خمینی (ره) سه بیمارستان دیگر مرکز استان که در زمان وقوع بحران باید به عنوان مراکز درمانی معین عمل کنند، به دلیل طول عمر بالا خود ممکن است دچار حادثه شوند.

آذر نژاد اضافه کرد: زلزله‌های رودبار، اردبیل و اهر تجربه‌های تلخ ولی ارزنده‌ای بودند که باید از آنها استفاده کنیم و در صورت تخریب احتمالی بیمارستان‌های موجود، مکان جایگزینی همچون سالن‌های ورزشی یا مدارس مشخص و در زمان بحران از آنها استفاده شود.

در ادامه علی اسلامی مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با اشاره به بیستم مهرماه روز ایمنی افزود: اعضای ستاد مدیریت بحران طی یک هفته برنامه های متنوعی از جمله مانور یک روزه ساعت صفر در قالب حادثه فرضی به منظور ارزیابی میزان آمادگی دستگاه‌ها و رفع مشکلات آنها اجرا می‌شود.

اسلامی از افتتاح پروژه برخی دستگاه ها خبر داد که از محل بحران ۱۳۹۳ اعتبار دریافت کردند.

وی از اختصاص ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده ۱۲ به دو شهرستان خلخال و کوثر خبر دارد و افزود: برای هزینه کردن این اعتبار ۲۵ پروژه با هماهنگی سازمان مدیریت بحران معین شده که از جمله آنها بازسازی بندهای کشاورزی، سدهای ذخیره آب، جاده های بین مزارع، دیوار سیل بند، بازسازی دیوار ساحلی و تاسیسات آبرسانی خسارت دیده است.

اسلامی اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن فصل سرما دستگاه‌هایی که مخزن سوخت دوم دارند، نسبت به ذخیره سازی اقدام کنند تا در ماه های آینده با مشکل مواجه نشویم.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر