صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۷:۵۰ ب.ظ
1

با حضور اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه انتخابات هیئت رئیسه شورا برگزار شد و ولی قاسمی و رحیم فرجی به ترتیب بعنوان رئیس شورای شهرو نائب رئیس انتخاب شدند.

وراوی :

عصر روز چهارشنبه (۱۱ شهریور) انتخابات هیئت رییسه جدید شورای مشگین شهر با حضور همه اعضا به ریاست ایمانعلی ایمانی برگزار شد به دلیل نبود کاندیدای دیگر ولی قاسمی با ۷ رای موافق ریاست شورا را عهده دار شد.

قربانعلی پناهی و رحیم فرجی کاندیدای نائب رئیسی شورا شدند که فرجی با ۶ رای به سمت نایب رییسی شورا انتخاب شد و ایمانعلی ایمانی  تنها کاندیدای منشی شورا ،با ۹ رای منشی شورای شهر مشگین شد.

انتخابات هیئت رئیسه شواری شهر در حالی برگزار شد که از چندین روز پیش زمزمه های لابی گری در انتخابات به گوش می رسید .

جلسه با ریاست ایمانعلی ایمانی رئیس سابق شورای شهر آغاز شد . وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه مشگین شهر جایگاه فعلی را جایگاه شایسته برای این شهرستان ندانست و با ابراز تاسف از برخی موانع پیش آمده در توسعه شهرستان ابراز امیدواری کرد که حرکت جمعی و تعامل با نهادها و ادارات تداوم بخش خدمات رسانی به مردم فهیم شهرستان مشگین شهر باشد.

ایمانی اظهار داشت : در دوران ریاست یکساله سعی کردم به نظرات مردم بهاء دهم و تعامل و جلوگیری از ایجاد انشقاق و تنش در شواری شهر هدف و سرلوحه کارم بوده است که مطمئنا همکاران به این امر واقفند.

وی در ادامه به انجام فعالیت های مختلف عمرانی ، آسفالت ریزی ، جدول گذاری و پازل چینی اشاره کرد و گفت : اقدامات زیادی در بخش های مختلف انجام شده که کاملا ملموس و قابل مشاهده است .

وی توسعه گردشگری در مشگین شهر را مدیون تلاش گذشتگان و مسئولین فعلی دانست و وضعیت فعلی را شایسته مردم ندانست و اظهار داشت : امیدواریم که با تعامل بیشتر و دوری از مسایل سیاسی بتوانیم در اعتلای شهرستان قدم برداریم .

اکبر تقی زاده نیز در این جلسه با قدر دانی از زحمات و تلاش های ایمانی در یکسال گذشته گفت: علی رغم تلاش ها کاستی هایی وجود داشت که این امری طبیعی است و به نوعی تمرین دموکراسی است .

وی در خصوص حفظ جایگاه شورا اظهار داشت: شان دادن به جایگاه شورا را باید از خود آغاز کنیم و باید با دوری از کارهایی که موجب لطمه به شان شورا می شود جایگاه این نهاد اجتماعی را حفظ کنیم .

تقی زاده ادامه داد:  کار شورا محدود به حضور در ساختمان شورا و کارهای شهرداری شده است و همچنین رسیدگی به خواسته های شخصی مردم مارا از توجه به مسایل کلان دور نگه داشته است .

این عضو شورا با تاکید بر اجتماعی بودن نهاد شورا گفت: نباید شهردار و شورا در امر انتخابات دخالت کنند و هیچ کس حق بهره برداری از امکانات شهرداری و شورا برای تبلیغ اشخاص و کاندیداها راندارد.

تقی زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما از نگاه برخی ها متهم به ندادن طرح هستیم و این درحالی است که طرح هایی که در گذشته دادیم و پیگیری کردیم همچنان به سرانجام نرسیده از جمله دانشکده کشاورزی و طرح فاضلاب شهری و همچجنین نبود ساختمان برای دانشکده سلامت و مشکلات بیمارستان و غیره که مسئولین باید به این مشکلات پاسخگو باشند.

وی پیشنهاد ایجاد ایستگاه رادیویی را از اقدامات دوره اول شورای شهر برشمردو از به سرانجام نرسیدن آن گله کرد و خواستار پیگیری مسئولین شد و همچنین حضور برخی از شورا ها در محل اجرای پروزه ها را دخالت در کار اجرایی دانست و آن را موجب ایجاد تنش بین مردم و اهالی محله ها عنوان کرد .

رئیس کمیسیون حمل و نقل در خاتمه به عدم ایجاد در آمد پایدار برای شهرداری اشاره کرد و گفت باید در این خصوص چاره ای اندیشیده شود و با واگذاری بخشی از خدمات و حوزه ها به بخش خصوصی به کاهش هزینه ها کمک کنیم .

فاطمی دیگر عضو شوای شهر با قدر دانی از زحمات و تلاش های صادقانه ایمانی گفت: خدارا شاکرم که خداوند محبت را بردل مردم نهاد تا به ما رای دهند و بتوانیم در پارلمان محلی در خدمت آنها باشیم .

وی تصویب مصوبات و پیگیری آن را از مهم ترین وظایف شوار برشمرد و عدم تشکیل کمیسیون ها تخصصی را موجب بی نتیجه ماندن مصوبات دانست .

فاطمی افزود: رئیس آتی شورا پیگیر مصوبات شورا باشد و برای مردم و شهر وقت بگذارد و با تعامل سازنده با مسئولین در راستای اعتلای شهرستان قدم بردارد.

قربانعلی پناهی نیز با ابراز رضایت و قدردانی از تلاش های رئیس سابق شورای شهر گفت: انتخابات هیئت رئیسه نباید سیاسی باشد چرا که شورا نهاد اجتماعی است نه سیاسی .

وی عدم تشکیل مداوم کمیسیون های تخصصی را موجب ابتر ماندن اقدامات و مصوبات عنوان و آن را موجب تحمیل هزینه به شهرداری دانست . وی همچنین به تبعیض برخی از اعضای شورای شهر در مورد حضور در کمیسیون ها اشاره کرد و افزود: برخی از اعضا در برخی کمیسیون ها حضور فعال و در برخی حضور کم رنگ دارند که این تفاوت قابل شدن ها در افکار عمومی تفسیر دیگری دارد و باید از این کارها پرهیز کرد .

وی در خاتمه بودجه محدود ، پرسنل زیاد ، رشد بی رویه حاشیه نشینی را از مهم ترین مشکلات شهرداری مشگین شهر عنوان کردو خواستار توجه به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری شد.

رسول فانی رئیس اسبق شورای شهر نیز در این جلسه عدم اارتقاء رتبه شهرداری از درجه هفت به هشت را موجب عقب ماندگی شهر عنوان کرد و به مشکلات تفریغ بودجه اشاره کرد و گفت: در مواردی شاهد هستیم که اقداماتی انجام شده که فاقد مصوبه بوده و یا مصوباتی بدون اجراء مانده که این هم یکی از مشکلات موجود است.

وی  ادامه داد در بخش درآمد زایی عدم لحاظ عوارض از محل درآمد پل معلق از ضعف مسئولان است این سرمایه گذار عزیز با صرف چند صد هزار تومان برای تابلو های راهنما و بزرگ نمایی در این بخش هیاهو به پا می کند که چهل میلیون تومان هزینه تابلو کردیم در حالی که ریالی عوارض به شهرداری پرداخت نکرده است.

وی در خاتمه گفت: انتخابات هیئت رئیسه به شکل دموکراتیک و با محتوایی غیر دموکراتیک انجام می شود و این لابی گری آشکار را می رساند.

رحیم فرجی دیگر عضو شورا شهر اظهار داشت : شورا با تعامل در برخی مسایل شهر از جمله مشکل حل پروانه احداث ساختمان اورژانس و حفاری آب و فاضلاب برای انتقال آب به قره درویش ، درمانگاه فرهنگیان و غیره  قصد توسعه شهرستان را دارد بدون آنکه به مسایل سیاسی مرتبط کند اما برخی ها این اقدامات را بنام خود تمام می کنند بدون آنکه از نقش و همکاری شورا سخنی به میان آورند.

فرجی درادامه واگذاری بخشی از کارهارا به بخش خصوصی را عامل تقلیل هزینه و بهبود کیفیت کارها دانست و از نبود نظارت در بحث فضای سبز و برخی تعرض ها به فضای سبز گلایه کرد .

وی در خاتمه احداث پارک در ورد ی شهر از سمت نصیر آباد را عامل زیبایی شهر و افزایش سرانه فضای سبز عنوان و خواستار حل مشکل طرح تفصیلی شهر شد.

عزیز محمد حسینی رئیس شورای شهرستان مشگین شهر صحبت هاو رفتارهای برخی اعضای شورای شهر را سیاسی خواند و گفت: ما برای خدمت به مردم آمدیم نه سیاسی بازی و باید در بحث توسعه و کارهای کلان ورود کنیم و به فکر ایجاد درآمد پایدار باشیم .

وی به نیروی های مازاد شهرداری اشاره کرد و گفت: نیروی مازاد داریم اما مدیریتی نداریم و برخی محلات بدون رفته گر هستند و باید تعدیل نیرو کردو افراد توانمند را در راس امورات قرار داد.

ولی قاسمی ضمن قدر دانی از زحمات ایمانی تلاش های وی را ستودنی دانست و  و گفت : مطالبات مردم زیاد است و همین امر موجب نمود برخی کاستی ها شد که امیدواریم در این دوره با تجربه و کمک سایر اعضاء این مشکل حل شود.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
  • حقوقدان
    یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۰
    1
    0

    مگه غیر ولی قاسمی هم هست؟ که رییس شورای شهر بشه؟ باید حداقل مینوشتین با زهم مثل همیشه ولی برنده میشه این جور خبر هارو طوری برین که مردم متوجه بشن که اینا دیکه چهره های تکراری شهرند حیف وقت نشد اضافی توضیح بدم حضوری شد میگم

دیدگاه شما درباره این خبر