صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۸:۰۵ ب.ظ
0

دومین نشست تخصصی مدیران کل دفاتر شوراهای استانداری‌های سراسر کشور در سرعین آغاز شد.

وراوی :

در مراسمی که عصر امروز در شهر سرعین برگزار شد، این نشست تخصصی که امروز و فردا در سرعین برگزار می‌شود، با حضور معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور و معاون امور عمرانی استانداری اردبیل آغاز شد.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور در این مراسم اظهار کرد: ما امسال برای شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان برای ماشین‌آلات عمرانی، تأمین قیر مورد نیاز و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اعتبار اختصاص داده‌ایم.

نوذرپور تصریح کرد: در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر توزیع قیر رایگان در دستور کار قرار گرفته و تلاشمان بر این است تا با حمایت از شوراها و شهرداری‌ها نظام‌نامه مشارکت بخش خصوصی را در فعالیت‌های شهرداری به انجام برسانیم.

وی گفت: تلاش ما بر این است تا در قالب این نشست تخصصی بتوانیم راهکارهای حمایتی از شوراها و شهرداری‌ها را مورد توجه و دقت نظر قرار دهیم تا امکان توسعه و تقویت حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه انجام شود.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور افزود: در ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری‌ها با توجه به وضعیت درآمدی کم بر پایه صدور پروانه و دیگر منابع موقتی که برای شهرداری‌ها تعریف شده، ضروری است در این مورد اقدام اساسی به انجام برسد.

وی واگذاری امور محلی را به مدیریت محلی از سوی دولت مرکزی و توانمند شدن هر چه بیشتر شهرداری‌های کشور را یادآور شد و بیان کرد: در این زمینه حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها به سمتی است تا بتوانیم به سرعت مشکلات و خلأهای احتمالی را برطرف کنیم.

این همایش عصر فردا به کار خود پایان می‌دهد و قرار است طی امروز و فردا دوره‌ها و پایگاه‌های آموزشی نیز برای مدیران دفاتر شوراهای استانداری‌های سراسر کشور برگزار شود.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر