صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۰ ب.ظ
7
حاشیه نگاری خبرنگار وراوی از جلسه انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر مشگین شهر

حاشیه های انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر مشگین شهر

وراوی :

انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر مشگین شهر در حالی برگزار شد که قبل از آغاز با برخی حاشیه ها عجین شده بود . سخن از “لابی گری” آن هم از زبان کسانی که خود معمار لابی گری و دوقطبی گری در شورا بودند واز همان ابتدا به جای اتفاق و همدلی انشقاق را در یک نهاد مدنی و اجتماعی بناء نهادند و شورا را به صحنه جدال های سیاسی و قدرت نمایی تبدیل کردند.

جلسه هیئت رئیسه شورای شهر با حضور خبرنگاران برگزار شد و اعضاء آنچنان از عملکرد و وعده ها و حرف های دهن پر کن گفتند که جلسه به نشست خبری شورا با اصحاب رسانه شباهت پیدا کرد .

با سخنرانی ایمانی جلسه رسمیت یافت و وی از اقدامات انجام شده در مدت ریاست خود سخن گفت. از رفته گری کوچه ها ! گرفته تا آسفالت و جدول و پازل و حتی گردشگری که به قول خودش زمانی در شناساندن این پتانسیل ها با یک دوربین نقش داشته و البته نان کارشم خورد و با همان سی دی به مسند شورا نشست!

جنس حرف های ایمانی ظاهرا دلنشین بود اما اینکه رئیس شورای شهر وظایف ذاتی شهرداری را به رخ مردم بکشد و در ردیف کارنامه خود بیاورد دلنشینی ندارد و باید تاسف خورد .

ایمانی ” خود ستایی نامه” خواند، نگفت که از شعارهای دوران انتخاتی اش چه خبر ؟ نگفت کدام کار زیربنایی بناء نهاده ؟ کدام طرح های اساسی و بزرگ را ارائه کرده ؟ چرا در مقابل عملکرد ضعیف شهردار فعلی آقای مظلومی سکوت کرده ؟ از نقش فرماندهی اش در کودتای سیاسی عزل آذرمی و نصب مظلومی چیزی نگفت! و هر چیزی گفت جز آنچه باید به مردم  می گفت و باید پاسخگو می بود.

با همه این توصیفات  همه اعضای شورای شهر از تلاش های ! ایمانی تشکر کردند و خبرنگاران خسته شدند از بس نوشتند که فلانی “از ایمانی تشکر کرد” .

اکبر تقی زاده که همیشه سعی دارد با روشی خاص و ساده سخن بگوید با همان شیوه ی ساده اما زیرکانه سعی کرد هم از جمع حاضر دلجویی کند و هم حرف هایی بزند که ظاهرا به مذاق مردم خوش آید از رادیو گرفته تا طرح فاضلاب و دانشکده کشاورزی و غیره . خلاصه ژست به فکر مردم بودن را گرفت! تا چه مقبول افتد.

تقی زاده همه کاسه و کوزه ها را سر مسئولین شکست اما غافل از کارنامه کم رنگ ۱۲ ساله خود در شورا.

فاطمی خرسند از حضورش در پارلمان محلی و قدردانی از محبت مردم ! از فعال کردن کمیسیون ها سخن گفت. طوری حرف زد که انگار تا به حال در کمیسیونی نبوده و همه برنامه های کلانش در دستش باد کرده ! از تعامل حرف زد و دعوت اعضا به تعامل با مسئولین ! از زیبایی های شهر مشگین از نعمت های خدادادیش گفت! اما نگفت برای این شهر زیبا روی خود چه قدمی برداشته چه برنامه هایی ارائه کرد ه است!

پناهی چهره ای که همیشه طلبکار ولی به مردم بدهکار ! وی از برخی رسانه ها گلایه کرد که به رسالتشان واقف نیستند ! نمیدانم رسالت را چه تعریف می کند اما کاش نظری به رسالت خود داشت! رسالت شورا مشورت است یا لج بازی و سیاسی کاری !؟

از عدم اقبال و حضور برخی از اعضاء در کمیسیون ها گله داشت. انگار عدم حضور پر رنگ اعضاء شیرازه ذهنش را به هم ریخته و نتوانسته برسر طرح های بزرگی که همه اش به برکت رشته تخصصی وی و حضورش در کمیسیون طرح وبرنامه بوده تمرکز کند!گفت ما شفاف سازی می کنیم اما برخی از مسئولین شاخ می کشند ! گویا همان بحث همیشگی اعتبارات تخصیصی از طرف فرمانداری را می گفت. کاش شفاف سازی اش در مورد مسائل” لابی گری “در انتخاب شهرداری (آذرمی) ، اعلام درآمد و ها و اقدامات خودشان بود . آن موقع  دیگری کسی شاخ نمی کشید.

خلاصه مشخص بود که مثل همیشه بر ریل تسویه حساب سیاسی حرکت می کند. ریلی که مقصدش تقابل با مسئولین شهر و نهایتا بی کلاه ماندن سر مردم است.

رسول فانی ، از خواسته های غیر قانونی برخی از مردم و ایستادگی شورا گفت. از عدم پایبندی شهردار به اعتبارات . در پاسخ به اظهارات تقی زاده گفت که شورا باید سیاسی کاری کند چرا نکند ! وقتی در مورد بنده در باغ ها و آبگرم ها تصمیم گیری می شود چرا من حرف خودم را نزنم چرا سیاسی نشوم ! به نظر می رسید از قضیه دانشگاه آزاد مشگین شهر از بی نتیجه ماندن جلوسش بر ریاست یا حداقل معاونت دلش پر بود.

عزیز محمد حسینی در مقابل اظهارات سیاسی پناهی و فانی طاقتش طاق شد و مجبور شد واکنش نشان دهد. هرچه باشد صاحب تجربه است و مو را از ماست بیرون می کشد !  گفت نمی خواستم بخاطر دستور جلسه که انتخاب هیئت رئیسه است سخن بگویم اما اظهارت سیاسی برخی ها که کاملا با هدف خاصی انجام می شود مرا وادار به سخن گفتن کرد . اوگفت می گوییم که نباید سیاسی کاری کنیم اما حرف ها و رفتارها کاملا سیاسی است .از ارائه عملکرد یکساله روسای شورا گله کرد و با این حرفش تلویحا هم به فانی گفت که چرا عملکرد داده و هم به ایمانی که عملکرد ارائه کرد و شاید به رئیس آتی هم می خواست بگوید که از فرد محوری پرهیز کند و به فکر خدمت باشد و عملکرد وخود ستایی نامه را کنار بگذارد .

از حاشیه های جالب این جلسه سوتی قاسمی بود که قبل از شروع  رای گیری گفت: آقایان اجازه دهند برای یکساله آینده برنامه ارائه کنم که تقی زاده به شوخی گفت آقای قاسمی شما این حق را ندارید مگر رئیس شدید که برنامه بدهید تا بلکه بتواند سوتی قاسمی را لاپوشانی کند اما دیر شده بود . فانی به شوخی گفت آقای قاسمی ۱۰ دقیقه عجله کرد ! انگار همه میدانستند که وی رئیس شورا خواهد شد و فانی به لابی گری در این مورد اعتراض کرد  اما به هر حال برخی اعضاء اصرار به انجام سریع رای گیری داشتند .

پناهی گفت بخاطر اینکه رئیس از قبل تعیین شده است از نامزدی ریاست استعفاء میدهم .

در رای گیری نایب رئیس پناهی و فرجی نامزد این پست شدند. موقع رای گیری پناهی چنان در استرس بود که انگار کاندیدای ریاست جمهوری شده و میلیارد ها هزینه کرده است! . سرش پایین بود و منتظر شمارش آراء . وقتی رای خوانده شد گفت : دیدید حتی نائب رئیس هم از قبل تعیین شده بود . خلاصه پناهی و فانی همچنان معترض به نبود دموکراسی و لابی گری بودند که نجفقلی مشکبار گفت نتیجه می گیریم شوراءدرست شود شهرهم سرو سامان می گیرد که فانی هم گفت شورا درست نمی شودو شهرهم هیچ وقت سروسامان نمی گیرد.

 

منبع : وراوی – هادی عسگرزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • فراموشکار
  سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ در ۲۲:۴۵
  1
  0

  خانه از بست ویران است عزیز دل برادر…
 • حسن
  شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ در ۰۹:۱۳
  1
  0

  سلام اقای عسگرزاده این اقای …. که به همه ایراد می گرفت اکنون دربین اعضا هم جایگاهی ندارد یک رای در نایب رییس بودن یعنی
 • شهروند دانا
  شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۶:۳۶
  6
  0

  آقای ایمانی عزیز ! در این مدت در کمیسیون فرهنگی کدام قدم فرهنگی ار برداشته اید ؟ اصلا نیاز حوزه فرهنگی در مشگین شهر چست ؟؟ در موقع ریاست خود چره اقداماتی در مقابل ندانم کاری های ج. ا نابغه حوزه عمران کردید در مقابل برخی کارهای غیر کارشناسی شهرداری چه کردید ؟ حتی زحمت تذکر هم ندادید. شما به قول نویسنده نان آن سی دی را خوردی وگرنه …………..
 • کاربر همیشگی
  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ در ۲۲:۱۲
  9
  0

  سلام . انصافا این متن از خود خبر بیشتر بهم چسبید . دوبار خواندم اما سیر نشدمم کاش سایت های محلی از ارائه خشک خبر کمی فاصله گیرند و به این چنین متنی روی آورند. از نگارنده تشکر می کنم . عالی بود.
 • مرور گر مردمی
  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ در ۲۱:۲۸
  9
  0

  اگر دوران شورا را مرور کنیم می فهمیم که اینها شورا نبودند بلکه ……….. بله آمدند از هم تمجید و تعریف کردند . ولی باید مردم پاسخ دهند به اینها . آقای.. عزیز ممنون که به فکر رادیو بودی و هستی اما بهتر به خیانت هایی که به بیت الملا شده به عملکرد ضعیف شهردار فعلی پاسخ دهید. تو را سنه نه رادیو کجا رفت و دانشکده بی صاحبه و دانشکده سلامت ساختمان ندارد . از ریاست های قبلی گل گرفتیم از فعلی هم گلاب می گیریم . آقای قاسمی استاندار را نمیخواد مردم اسدی به اندازه کافی آورده به گند کاری های ج . ا کعه فرزند نامشروع معامله بود ج بده .
 • مدیرمسئول
  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ در ۲۱:۲۲
  8
  0

  سلام . ممنون آقای مجتهدزاده .
 • مجتهدزاده
  جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ در ۲۱:۰۳
  8
  1

  تحلیلی عالی با قلمی فوق العاده . جناب عسکرزاده تشکر می کنم

دیدگاه شما درباره این خبر