صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۷ ق.ظ
7

در پی بی احتیاطی کارگر سد معبر شهرداری به یک مغازه قنادی فروشی 50 میلیون تومان خسارت وارد شد.

وراوی :

اخیرا بواسطه ضعف مدیریت در مجموعه شهرداری شاهد اقدامات نسنجیده در شهر هستیم که  هدر رفتن بیت المال و بی تفاوتی و بدبینی مردم به دولت و نظام را رقم می زند .

شهرداری مشگین شهر صرف نظر از ضعف عملکرد خود در حوزه های مختلف ، علی رغم اینکه بیشترین کادر را نسبت به وسعت خود دارد اما عملا در انجام امورات جاری شهر دارای ضعف شدید و غیر معقول است و بعضا نبود نظارت در بخش های مختلف موجب ایجاد خسارت هایی می شود که محل جبران آن بیت المال است.

در پی این ندانم کاری ها و نبود نظارت و فرسوده بودن سیستم مدیریتی شهرداری و  بی احتیاطی کارگر سد معبر شهرداری ، خسارت حدود ۵۰ میلیونی به یک شهروند مشگین شهری رقم خورد .

ماجرا از این قرار است که کارگران و مسئولین سد معبر شهرداری مشگین شهر در ساعت ۱:۳۰ بامداد  با دستگاه هوا برش جهت انجام وظیفه ( رفع سد معبر) در مسیر خیابان سعیدی جلوی درب شیرینی فروشی حضور می یابند و با بی احتیاطی اقدام به برش تابلو آن مغازه که بصورت عمودی با لوله استوانه ای نصب شده می کنند .

(برای مشاهده فیلم روی آن کلیک کنید . )

این تابلو که ازبرق سه فاز مغازه تغذیه می شده است همراه با سیم برق با دستگاه برش قطع می شود و خوشبختانه آسیبی به کارگران نمی رسد .

به گفته صاحب مغازه وی همان روز برای باز کردن مغازه به محل مراجعه می کند و می بیند که تابلو مغازه اش نیست و اقدام به باز کردن قفل در می کند و زمانی که کرکره مغازه را می خواهد بالا بزند متوجه می شود که “در” مغازه دارای جریان برق است . با اتفاقات برق تماس می گیرد و بالاخره معلوم می شود که در اثر برش سیم تابلو مغازه ، سیم کشی مغازه دچار سوختگی شده است و جریان برق وارد درب مغازه شده است .
طبق اظهارات صاحب مغازه تمامی وسایل برقی و همچنین کولر مغازه از کار افتاده و به دلیل مراجعه به دادگاه و طولانی شدن روند رسیدگی مواد غذایی موجود در مغازه فاسد شده و موجب افزایش مقدار خسارت وارده گردیده است.

وی به خبرنگار وراوی گفت: هرچند متحمل ضرر شده ام و آلان حدود چند ماه است که بلاتکلیف هستم اما خدا را شکر می کنم که در موقع برش تابلو حادثه ای برای مامورین سد معبر رخ نداده است .

حال با این توصیفات مواردی چند لازم به روشن سازی که شایسته است شهرداری مشگین شهر به این امر توجه و در صورت لزوم پاسخگو باشد.

اینکه با معضل سد معبر طبق قانون برخورد می شود امری طبیعی و ستودنیست به شرطی که با رعایت قانون و پس از اخطار رفع آن و اطلاع به طرف و در روز نه در ساعت ۱:۳۰ بامداد انجام شود .

اما آنچه در این میان تاسف بار است برخورد تبعیض آمیز شهرداری با امر سد معبر است همگان می دانند که در مسیر خیابان اصلی اگر بشماریم شاید هزاران مورد سد معبر وجود دارد که در سایه بی تدبیری و بی توجهی شهرداری مشگین شهر همچنان به قوت خود باقیست و موجب مسدود شدن پیاده رو ها شده است .اما در کمال تعجب و تاسف شهرداری در اقدامی غیر قانونی و شبانه اقدام به برش تابلو مغازه یک شهروند می کند که نهایتا خسارت ۵۰ میلیونی به بار می آورد .

آیا در هیچ جای شهر سد معبری وجود ندارد؟ آیا شهرداری از نبود نیروی انسانی کافی رنج می برد که شبانه اقدام به رفع سد معبر می کند ؟

در این میان شورا به عنوان یک نهاد ناظر چه اقدامی کرده است؟ آیا وظیفه ایشان تذکر و بررسی موضوع  است یا معاضدت قضایی؟ که به این شهروند اعلام می کنند از طریق مراجع قضایی پیگیری کند بی آنکه احساس مسئولیتی در قبال بیت المال و حق و حقوق مردم داشته باشند .

امیدواریم که شورای محترم شهر و شهرداری در قبال این اقدام به افکار عمومی پاسخ وافی و شافی ارائه دهند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • کسبه
  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۶:۳۹
  1
  0

  هر بار که از جلوی این مغازه می گذرم، می ترسم مبادا یه روز شهرداری یه کار عجیب هم با من و کسب و کارم کنه! از نیروی انتظامی و دادستانی شهرستان خواهش داریم با این رفتارهای شبانه شهرداری برخورد کنه. کسبه امنیت روانیشون رو از دست داده اند
 • حسین
  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ در ۰۹:۱۳
  1
  0

  با سلام واقعا از زحماتتون متشکر
 • بهرام
  چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۱
  0
  8

  برادر گرامی این شیرینی خشک اول نیازی به یخچال ندارد که بزرگنمایی میکنید دوما شما بگویید برق فاز ۳ تحت چه مجوزی در تابلو وجود داشت سوما شهرداری طبق اختیاراتی که دارد می تواند کسانی که نسبت به اشغال پیاده رو اقدام نموده اند راسا اقدام نماید این تابلو در پیاده رو و تحت اختیارات شهرداری قرار داشت چهارم اول ببینید تابلو نصب شده مجوز نصب داشته یا نه بعد نسبت به انعکاس مطلب اقدام نمایید
  • خیاوی
   چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۴
   4
   0

   ۱- اتفاقا در تابستان شیرینی خشک هم نیاز به یخچال دارد. ۲- وجود داشتن برق سه فاز در تابلو توجیهی برای بریدن آن در نیمه شب(زمانی که عموما دزدها مشغول کار هستند) نمی باشد ۳- شهرداری و یا هیچ نهاد دیگری حق ندارد ساعت ۱ نصفه شب اموال مردم را از جایش بریده و ببرد. حق شهرداری این است که در ساعات اداری و روشنایی روز اقدام نماید. (از چه می ترسیدید که شبانه عین … به جان یک تابلو افتاده اید؟؟ چه ضرورت زمانی شما را به این عملیات وادار کرده است؟- عمل شما عین این است که راهنمایی و رانندگی نصفه شب ماشین مردم را از مناطقی که پارک ممنوع است بردارد! آیا تاکنون چنین حرکتی مشاهده کرده اید؟ در صورتی که این حق راهنمایی و رانندگی می باشد که ماشین های پارک شده در پارک ممنوع را به پارکینگ منتقل کند). ۴ – آیا دهها و صدها مورد سد معبری که در شهر و علی الخصوص در خیابان اصلی شهر وجود دارد مجوز دارند؟ برای مثال بساط میوه و آبمیوه و … که در ورودی خیابان ابوذر باعث ایجاد ترافیک، مشکلات بهداشتی، بوی تند آبلیمو و … است مجوز دارد؟ یا اینکه بده و بستانی در آنجاها اتفاق افتاده است که در رابطه با شیرینی فروشی اتفاق نیافتاده بود؟
  • محمدی
   چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۲:۴۷
   4
   0

   جناب بهرام خان دکترای صنایع غذایی ، با سلام . جسارتا این را کودک چند ساله هم می داند که شیرینی در یخچال نگه داری می شود در سطح شهرستان هم این امر قابل مشاهده است در شیرینی فروشی ها. شما مگر مدیریت برق اداره شهرستان هستید که از مجوز برق سخن می گویید ؟؟ سوما شما اگر به قانون سد معبر انقدر آشنا هستید بهتره به سد معبر در سطح شهر بیاندیشید که کور هم می بیند و چهارما در فیلم نشان داده شده که بالای این تابلو یک تابلو نیز وجود دارد کجای این تابلو نوشته شده مجوز دارد کهه آن را قطع نکردید و اینکه همه فرمایشات شما درست برای اقدام شبانه پرسنل شهرداری چه توجیهی دارید ؟ حتما می گویید این کار در شب مستحب است! مسئولین باید پاسخگو باشند و شورای شهر که فقط با معامله گری سیاسی سرگرم است به این رسوایی ها پاسخ دهد.؟
 • شهروند دانا
  سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ در ۲۳:۰۴
  3
  1

  آقای خیاوی عزیز بله از جیب این مردم مظلوم می رود . کسی نیست به داد این مردم مظلوم برسد . انحلال شورای شهر بیله سوار باید در مشگین شهر هم اجرا شود.
 • خیاوی
  سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۹:۱۵
  4
  0

  حالا این خسارت رو مامورین از جیب خودشون می دهند یا از بیت المال؟ خیلی خوبه! مردم با هزار جور و زحمت بیان به شهرداری پول پروانه و جریمه و … پرداخت کنند و شهرداری هم اون پولها رو جمع کند و به همین راحتی به باد بده

دیدگاه شما درباره این خبر