صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۳ ق.ظ
2

مراسم اختتامیه نمایشگاه نقاشی مینا ابراهیمی با حضور علاقمندان و هنرمندان در تالار اندیشه مشگین شهر برگزار شد

وراوی :

نمایشگاه نقاشی در سبک اکسپرسیونیسم از چند روز پیش در تالار اندیشه مشگین شهر برپا شده بود که امروز (چهارشنبه ۲۵ شهریور ۹۴) با حضور علاقمندان به هنر طی مراسمی به کار خود پایان داد.
در این نمایشگاه خانم مینا ابراهیمی آثار نقاشی خود را به نمایش گذاشته بود. خانم ابراهیمی متولد سال ۷۱ است که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته گرافیک در دانشگاه تبریز به پایان رسانده است. وی رتبه ۱ کشوری را در آزمون کاردانی به کارشناسی کسب کرده و مقطع کارشناسی خود را در رشته هنرهای تجسمی دانشگاه تهران به پایان رسانده است.

ابراهیمی در حال حاضر مشغول تدریس در دانشگاه شریعتی تهران در رشته های هنرهای تجسمی (نقاشی و طراحی) است.

بیشتر آثار شرکت داده شده در این نمایشگاه در قالب پرتره و مبتنی با صوت هستند. نقاش در خلق این آثار از صدا ایده گرفته است و سعی کرده است صداهای مختلف را در نقاشی خود نمایش دهد. همچنین درد و دل اطرافیان وی در شکل گیری آثار نقش داشته‌اند. علی رغم اینکه در بعضی از آثار جنسیت سوژه به طور مشخص اشاره نشده است اما اغلب بینندگان تمامی سوژه های نقاشی ها را زن تشخیص داده‌اند.

از نکات قابل توجه این نمایشگاه می‌توان به پخش موسیی لایت در محل نمایشگاه اشاره کرد که به ایجاد حس بیشتر در بین حضار کمک می‌کرد. همچنین می‌توان به تصاویر زنان با موهای باز اشاره کرد که در کمتر نمایشگاهی دیده شده است.

این نمایشگاه مورد توجه بسیاری از هنرمندان و مردم مشگین شهر قرار گرفت و در روزهای برگزاری نمایشگاه تعداد زیادی از علاقنمدان از نمایشگاه دیدن کردند. در مراسم اختتامیه این نمایشگاه که با حضور علاقمندان برگزار شد آقای رامین زارعی خیاوی به ایراد سخنرانی پرداخت. وی تاکید کرد: هنرمند باید در دایره دانایی و توانایی خود به سوژه و اثر هنری نزدیک شود. اگر هنرمند بدون پشتوانه وارد حوضه هایی که نیاز به زمان بندی و تجریه‌های تکنیکی بیشتری است بشود در نهایت ما با یک کار آرتیستیک مواجه نخواهیم شد. هنرمند باید در حرفه خود به صورت کامل حضور یابد.

در پایان ابراهیمی از اداره ارشاد مشگین شهر، شهرداری مشگین شهر، آقای رامین زارعی خیاوی و پدر بزرگوارشان بخاطر حمایت ها و همکاری هایشان تشکر کرد.

تهیه خبر و عکس: رافق مجتهدزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • مریم
  چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ در ۰۹:۴۱
  1
  0

  طفا در تنظیم خبر دقت بیشتری مبذول گردد.متن دارای غلط های املایی است! از روی عکسهای منتشره کاملا میزان استقبال از نمایشگاه مشهود است(محفلی ۱۰-۱۲ نفره از دوستان)که جای بسی تاسف دارد.
 • یاشار
  جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۲:۱۶
  1
  0

  برگزاری چنین نمایشگاه هایی خیلی حرکت خوبی است. لطفا حین برگزاری و قبل از برگزاری بیشتر اطلاع رسانی کنید تا مردم بیشتری از نمایشگاه مستفیض بشن

دیدگاه شما درباره این خبر