صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۵ ب.ظ
1

همایش ملی پاکسازی تفرجگاه‌ها و مکان‌های گردشگری بین جاده‌ای در سومین سال اجرا در محل جنگل فندقلوی شهرستان نمین استان اردبیل برگزار شد.

وراوی :

صادق پناهی فعال محیط زیست در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران گفت: زباله توسط فردی روی زمین ریخته شده و توسط فرد دیگری جمع آوری شود صحیح نیست و ضروری است اطلاع رسانی برای صیانت از محیط زیست افزایش یابد.

وی با اشاره به اجرای برنامه های پاکسازی در روستاهای استان افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا ۱۵ مهر ماه با پاکسازی ۲۹ روستای شهرستان سرعین، این شهرستان سبز معرفی می شود.

عضو اتاق فکر محیط زیست اردبیل به فعالیت اتاق فکر محیط زیست استان اشاره کرد و با یادآوری برگزاری جلسات مختلف با فعالان محیط زیست، مسئولان استانی و اساتید دانشگاهی، تصریح کرد: قرار است گروه های ذکر شده برنامه های خود را به صورت مکتوب جهت رفع مشکلات زیست محیطی استان اعلام کنند.

پناهی با اشاره به توسعه مدارس سبز در اردبیل، خاطرنشان کرد: پیشنهاد شده در هر شهرستان یک مدرسه به عنوان پایلوت به عنوان مدرسه سبز انتخاب شود.

این فعال زیست محیطی تاکید کرد: اجرای طرح صد گرم نیز در دستور کار است و به دلیل اینکه تولید زباله در اردبیل ۱۰۰ گرم بیشتر از میانگین کشوری است در نظر داریم با اطلاع رسانی عموم مردم کاهش یابد.

حسین عبیری گلپایگانی مسئول موسسه کوهستان سبز نیز با بیان اینکه همایش پاکسازی تفرجگاه‌ها با هدف ایجاد حساسیت مردم و مسئولان به مدت سه سال است برگزار می شود، گفت: در این همایش ما به دنبال انتقال یک پیام هستیم و آن اینکه حفاظت از محیط زیست یک شعار نیست و به عمل احتیاج دارد.

وی با بیان اینکه فعالان زیست محیطی اعتقادی به سطل زباله در طبیعت ندارند، تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که زباله باید از طبیعت خارج شود و بر همین اساس برنامه‌های پاکسازی با هدف انتقال این پیام اجرا می شود.

این فعال زیست محیطی با بیان اینکه کار فرهنگی در سال های اول خود جوابگو نخواهد بود، خاطرنشان کرد: کار فرهنگی در درازمدت تاثیرگذار خواهد بود.

عبیری گلپایگانی از حضور رسانه ها بویژه نمایندگان خبرگزاری ها و رسانه ملی در برنامه زیست محیطی بصورت ویژه تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا، این همایش با اهدای لوح با امضای مه لقا ملاح بانوی فعال در عرصه محیط زیست کشور به سیزده مدیر و فعال زیست محیطی به کار خود در اولین روز به پایان داد و برنامه های روز دوم نیز در محدوده جنگل اسالم در حوزه استان گیلان برگزار خواهد شد.

گفتنی است در این همایش فعالان سمن‌های استان های تهران، قم، البرز، مازندران و اردبیل حضور داشتند و با جمع آوری زباله های انسانی جنگل فندقلو خواستار توجه عموم مردم و گردشگران به صیانت از طبیعت شدند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر