صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۴ ب.ظ
1

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بیش از 225 هزار دانش‌آموز در استان اردبیل همزمان با اول مهر ماه راهی مدارس می‌شوند.

وراوی :

صابر سپهری عصر امروز در نشست مطبوعاتی با جمعی از خبرنگاران خبرگزاری‌ها در اردبیل اظهار کرد: زنگ شروع سال تحصیلی چهارشنبه هفته آینده در کلیه مدارس استان اردبیل و به صورت نمادین با حضور استاندار اردبیل در مدرسه فاطمه‌الزهرای شهرک فرهنگیان اردبیل به صدا در می‌آید تا دانش‌آموزان راهی کلاس‌های درس شوند.

وی با بیان اینکه اول مهر حکایت از شور و نشاط خاص و حیات مجدد زندگی در مناطق مختلف دارد، تصریح کرد: ‌با به صدا درآمدن زنگ مهر و بازگشایی مدارس در سطح کشور ۱۳ میلیون دانش‌آموز به همراه یک میلیون فرهنگی راهی مدارس می‌شوند که در این بین در استان اردبیل نیز ۲۲۵ هزار دانش‌آموز به همراه ۱۹ هزار معلم و فرهنگی و سه هزار واحد آموزشی راهی کلاس‌های درس می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترک بین دولت و ملت است و در دورترین نقاط کشور و روستاها پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران در مدارس به اهتزاز درآمده و عزت، صلابت و شکوه هر چه تمام‌تر نظام اسلامی ما نمودی عینی پیدا می‌کند.

سپهری با بیان اینکه زنگ مهر با حضور استاندار اردبیل و مسئولان کشوری در اولین روز از مهر ماه به صدا درآمده و دانش‌آموزان با تمام امکانات و تجهیزات خود راهی مدرسه می‌شوند، افزود: ما در قالب طرح پروژه مهر از اوایل امسال در قالب کمیته‌های مختلف زمینه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید را انجام دادیم به طوریکه در همه ۱۹ ناحیه و منطقه آموزش و پرورش پنج کمیته ساماندهی، تعمیر و تجهیز، توضیح و تبلیغ، تأیید صلاحیت‌ها و نظارت و ارزیابی فعال شده و با تشکیل جلسات مستمر سعی در رفع مشکلات و دغدغه‌های مختلف داشتند.

وی بیان کرد:‌ ما در دو مانوری که ۱۱ و ۲۵ شهریورماه با عنوان مانور بازگشایی مدارس انجام دادیم، سعی و تلاش کردیم تا نواقصات مدارس را از ثبت‌نام دانش‌آموزان گرفته تا فضاسازی آموزشی و محیط‌های پرورشی به انجام برسانیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان تاکنون در کلیه مقاطع انجام شده و بیش از ۹۹ درصد کتاب‌های دانش‌آموزان نیز در بین آنها توزیع شده است.

وی ادامه داد: ۳۱ شهریورماه نیز قرار است جشن شکوفه‌ها قبل از آغاز رسمی مدارس با همراهی خود اولیا و نوآموزان در مدارس ابتدایی برگزار شود تا آنها نیز یک روز زودتر با محیط مدرسه آشنایی پیدا کنند.

سپهری، شعار سال تحصیلی امسال را «بالندگی آموزش و پرورش با تدبیر و همدلی» اعلام کرد و گفت: تمام برنامه‌ریزی‌ها و تدارک مناسب برای آغاز سال تحصیلی روان،‌ کم دغدغه و با مشارکت بالای خانواده‌ها به انجام برسد.

وی در مورد سرویس مدارس افزود: انجمن‌های اولیا و مربیان در این حوزه ورود پیدا کردند و با در نظر گرفتن تمام جوانب امر به ویژه مسائل امنیتی سعی و تلاششان بر این است تا در بهترین شرایط حمل و نقل دانش‌آموزان و ایاب و ذهابشان به انجام برسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: اولیای دانش‌آموزان در برخی از مدارس وارد قرارداد با شرکت‌ها و مؤسسات ارائه خدمات در حوزه سرویس مدارس شدند تا زمینه و بستری برای روند مطلوب کار در این بخش فراهم آید.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
  • یاور حسن زاده
    جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۳:۰۸
    0
    1

    یادداشت مهمان یاور حسن زاده عنوان ” گوش ما را دراز نبینید! ” اقای ولی ملکی نماینده مردم نجیب مشگین شهر در مجلس هفتم که پس از شکست سنگین در انتخابات هشتم مجلس بطور مداوم در انتخابات شرکت کرده و با دورخیز قابل توجه از ماهها پیش خود را برای انتخابات اسفند ماه سال ۹۴ محیا می کند این دوره سعی می کند از خودش یک شخصیت و کاراکتر فکری و رسانه ای تصویر کرده و در ناخودآگاه افکار عمومی جایگزین “تصویر سنتی خود در افکار عمومی” بنماید ، چون آنچه که از ایشان در لایه های افکار عمومی حک شده است حداکثر شخصیتی تکنوکرات در سن بازنشستگی است که آن یک دوره هم آراء مردم را نه به اتکاء ظرفیت گفتمانی بلکه به اتکاء تدارکات سنگین و رایزنی و سمپاتی گری تعداد قابل توجهی از خواص و ایضا یک سازمان رای نامرئی کسب نمود. نگارنده با تمام احترامی که به تمام فرزندان مشگین شهر بویژه امثال آقای مهندس ملکی که فراتر از جغرافیای مدیریتی شهرستان مشگین شهر فعالیت کرده و کمابیش نام و برندی کسب کرده اند قائل است باید عنوان نماید که آقای مهندس ملکی بهتر بود پروژه ” جابجایی تصویر ذهنی عمومی از خود” را با یک شیب طبیعی اجرا می کرد چون این جابجایی با اخذ مجوز یک نشریه با عنوان تخصصی دهن پرکن ” اقتصاد مولد ” و انتشار عجولانه آن با محتوای ضعیف و بی ربط و همچنین به خدمت گرفتن چند سایت محلی و انتشار مطالب سفارشی به شکل “رپرتاژ آگهی” میسر نخواهد بود. به طور مثال آقای مهندس ملکی در آخرین شماره نشریه خود در صفحه اول متن مصاحبه از پیش نگاشته شده ای در باره روستای پریخان منتشر نموده (که برخی از همین سایت ها نیز آن را باز نشر کرده اند ) و در این یادداشت عینا آورده است”در دوره نمایندگی اینجانب موضوع الحاق روستای پریخان به مشکین شهر توسط استاندار وقت جناب آقای علی نیکزاد به فرماندار مشکین شهر ابلاغ شد. بطوریکه دهیار و شورای اسلامی وقت پریخان در جریان هستند، متاسفانه روند این الحاق موجب بی مهری مسئولان واقع شده است!!!” کسانی که با الفبای مدیریت شهری و فرایند قانونی الحاق یک روستا به شهر آشنا هستند می دانند که الحاق یک روستا به شهر از اختیارات و وظایف فرماندار شهرستان نیست و اصولا باید چنین پیشنهادی با منطق کارشناسی و فنی از طریق وزارت کشور و شورای عالی شهرسازی و نهایتا تصویب دولت محقق شود و اگر جناب آقای مهندس نیک زاد استاندار وقت اردبیل نیز از این فرایند اطلاعی نداشته اند اصولا باید خود آقای ملکی به عنوان نماینده مردم در قوه قانونگذاری ! چنین مطلب مهمی را به استاندار وقت یادآوری می کردند! دوما به برادر عزیز و محترمم جناب آقای ملکی باید یادآوری کنم که جناب مهندس! وظیفه و تکلیف نماینده مجلس در خصوص یک امر ضروری ، صرفا با “طرح پیشنهاد” و ول کردن موضوع ساقط نمی شود ، بلکه نماینده محترم اصولا باید پس از انتخاب موضوع و اولویت های کاری خود مطالبات خود را از کانال قانون و نهادهای قانونی با منطق کارشناسی و با اعتبار ظرفیت و قدرت چانه زنی نمایندگی مردم تا تحقق کامل پیگیری نمایدبنابراین به نظر حقیر دیگر بکار گیری شیوه های تکراری برای جلب رای مردم نخ نما شده ومردم از شنیدن قولهای بدون پشتوانه عمل و ادبیات جسارتا ” ننه من قریبم” خسته شده اند لذا وقت آن است که سرنوشت و فرصت و آینده این مردم و شهرستان را در پای تمنیات نفسی خود قربانی نکنیم انشاء الله.

دیدگاه شما درباره این خبر