صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ | ۸:۳۲ ق.ظ
2

محسن هاشمی که برای شرکت در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اردبیل وارد استان شده بود به مشگین شهرسفر کرده و از پل معلق بازدید کرد.

وراوی :

معاون عمرانی دانشگاه آزاد که به همراه هیئتی جهت شرکت در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اردبیل به استان اردبیل سفر کرده بود در مشگین شهر حضور یافت و از پل معلق و ساختمان در حال احداث دانشگاه آزاد ( مجتمع ولایت) بازدید کرد .

هاشمی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت : در تهران با طراحان پروژه پل معلق جلسه  داشتیم که در جریان احداث این پل قرار گرفتیم . و طبق اظهارت مسئول پروژه دانش و طراحی این پل بومی است و یکی از افتخارات بزرگ برای کشور محسوب می شود که باید با کسب استاندار های لازم دانش این پل به سایر کشور ها صادر شود .

وی در خصوص وضعیت دانشگاه آزاد مشگین شهر گفت: این دانشگاه از امکانات خوبی برخوردار است ولی متاسفانه تعداد دانشجویان کم است که بالا بودن شهریه و متعدد بودن دانشگاه ها در کشور و هم چنین زیاد بودن تعداد مراکز دانشگاه آزاد در استان اردبیل از جمله دلایل آن است که امیدواریم با استفاده از تحصیلات تکمیلی دانشجویان بیشنری جذب کنیم .

وی امکانات دانشگاه آزاد مشگین شهر را یادآور شد و گفت: دانشگاه آزاد مشگین شهر با ۳۵ عضو هیئت علمی و حدود ۲۰۰۰ دانشجو و ۲۰ هزار متر مربع فضای فیزیکی به جایگاه واقعی خود دست نیافته که باید با استفاده از ظرفیت های مختلف از جمله طرح های دانش بنیان بتوانیم دانشگاه را فعال تر کنیم .

وی در خصوص سیاست کلی دانشگاه آزاد در سطح کشور گفت: از مهمترین سیاست های کلی دانشگاه آزاد کیفی سازی است که شامل استفاده از ظرفیت هیئت علمی دانشگاه ها و افزایش تحصیلات تکمیلی، طرح “ساها” که در آن مجموعه آزمایشگاه ها در یک سامانه کامپیوتری قرار داده شده و همه آزمایشگاه ها، دانشگاه ها و محققین می توانند از آن استفاده کنند . همچنین طرح “شفا” که شهرک های فناوری دانشگاه آزاد را شامل می شود که در اکثر استان ها تصویب کردیم که هر مراکزی که امکانات لازم را داشته باشد می تواند از این طرح استفاده نمایند .

وی ادامه داد: طرح های بهینه سازی سوخت و استفاده از انرژی تجدید پذیر از دیگر موارد است که در این راستا انجام می شود.

هاشمی رفسنجانی در خصوص احتمال سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به مشگین شهر نیز گفت: تا به امروز برنامه ای برای سفر به مشگین شهر و بازدید از این پل نبوده ولی اگر قطعا دعوتی باشد در برنامه سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی قرار خواهد گرفت.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه بازدید از مجمتمع ولایت دانشگاه آزاد مشگین شهربه خبرنگاران گفت: بحث تبدیل این مجتمع به هتل و مجتمع رفاهی و گردشگری  و تبدیل دانشگا آزاد لاهرود به “پردیس ” پیشنهاد شده است که تصمصم نهایی در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد بررسی می شود .
IMG_7326 IMG_7335 IMG_7319 IMG_7284 IMG_7278 IMG_7275 IMG_7258

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر