صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ | ۹:۲۲ ب.ظ
0

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با تصویب شورای اقتصاد دانش بنیان، دانشگاه آزاد اسلامی یک شرکت گردشگری آزاد را تأسیس کرده که با استفاده از امکانات دانشگاه و با هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی، در افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای دانشگاه تأثیر بسزایی خواهد داشت.

وراوی :

دکتر حمید میرزاده در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مدت‌هاست که به فکر فعال‌سازی بیمارستان‌های در دست ساخت دانشگاه است، گفت: در حال حاضر یازده بیمارستان فعال و چهار بیمارستان در حال تجهیز در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و معاونت عمرانی نیز پانزده بیمارستان در دست ساخت دارد که بر این اساس در مجموع دانشگاه آزاد اسلامی سی بیمارستان آماده و یا در دست ساخت با بودجه غیردولتی دارد که به بخش بهداشت و درمان کشور کمک می کند.

میرزاده با اشاره به مصوبه هیأت امنا درخصوص تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با دانشگاه علوم پزشکی، افزود: مایه خرسندی است که زمینه ای فراهم شد تا یک همکاری مشترک بین این دو دانشگاه برای بهره برداری بیمارستان شهر اردبیل برقرار شود.

وی با تأکید براینکه نفس کار این است که دانشگاه آزاد اسلامی به دولت تدبیر و امید کمک کند، تصریح کرد: این همکاری نمونه خوبی از همکاری بخش غیردولتی یعنی دانشگاه آزاد اسلامی با دولت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه در حال حاضر حد اعلای همکاری بین این دانشگاه و وزارت بهداشت و درمان صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۰ درصد بار آموزش پزشکی کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است و سعی داریم درخصوص تجهیز بیمارستان‌هایی که دارای پیشرفت فیزیکی بالایی هستند، به وزارت بهداشت و درمان همکاری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری های جدی که درخصوص تجهیز بیمارستان های در آستانه بهره برداری در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته، امیدوارم تا قبل از دهه مبارک فجر بتوانیم بیمارستان اردبیل را به مردم هدیه کنیم.

میرزاده با تأکید بر اینکه خوشبختانه تحصیلات تکمیلی در استان اردبیل جهش خوبی داشته، گفت: براساس توافقی که با وزارت علوم داریم، هرکدام از واحدهای استان اردبیل که توانایی اجرای دوره‌های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را داشته باشند و همچنین دارای اعضای هیأت علمی موردنیاز و آمایش علمی و منطقه‌ای باشند، می‌توانند رشته‌های خود را در ترم‌های مهر یا بهمن دایر کنند.

میرزاده افزود: واحد پارس آباد مغان به دلیل مرز مشترکی که این شهرستان با کشور آذربایجان دارد، گزینه خوبی برای تأسیس واحد بین الملل است و ما از امکانات این واحد برای ایجاد رشته‌های پرجاذبه برای دانشجویان کشور آذربایجان استفاده خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه براساس بیانات رهبر معظم انقلاب در سند علم و فناوری کشور، باید رشد شتاب علمی کشور حفظ شود، تصریح کرد: بر این اساس و برای رشد شتاب علمی کشور باید تحصیلات تکمیلی توسعه پیدا کند و در توسعه تحصیلات تکمیلی علم، ثروت، سرآمدی، سرافرازی، مشارکت در توسعه جهانی علم، جلوگیری از خروج ارز و جلوگیری از خروج جوانان از کشور نهفته است.

میرزاده با اشاره به سامانه آزمایشگاه‌های همکار دانشگاه آزاد اسلامی (ساها) گفت: در این سامانه حدود هفت هزار و ۴۰۰ آزمایشگاه و سه هزار و ۶۰۰ کارگاه در سطح ساها به صورت تجمیعی و هم افزایی به عنوان یک آزمایشگاه ملی (طرح ساها) با هم همکاری دارند و یک شبکه ملی را فراهم می کنند که به همه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و حتی دانشگاههای دولتی اجازه می دهد که از خدمات این سامانه استفاده کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ هزار عضو هیأت علمی تمام وقت، نیمه وقت و حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری می کنند، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با ۳۵ هزار نفر از اساتید دانشگاههای دولتی همکاری می‌کند که این مزیت بزرگ و منحصر به فرد دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی تصریح کرد: با تصویب شورای اقتصاد دانش بنیان، دانشگاه آزاد اسلامی یک شرکت گردشگری آزاد را تأسیس کرده که با استفاده از امکانات دانشگاه و با هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی، در افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای دانشگاه تأثیر بسزایی خواهد داشت.

میرزاده از مسئولان واحدهای دانشگاهی استان اردبیل خواست از این پس پایان نامه‌های مقاطع ارشد و دکتری را به سمت شناسایی مشاهیر استان سوق دهند.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر