صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴ | ۳:۳۸ ب.ظ
0

هم اکنون این کمپین ضدایرانی در حال گسترشدر شبکه های اجتماعی است و جز 10 هشتگ مورد استفاده در عربستان و 5 هشتگ محبوب در امارات شده است

وراوی :

به دنبال کشتار بیش از ۱۳۰۰ نفر از حجاج کشورهای اسلامی در مراسم رمی جمرات امسال، هزاران نفر از کاربران اینترنت در ایران و دیگر کشورهای جهان خشم خود از بی کفایتی و سوء مدیریت آل سعود به نمایش گذاشتند.

کاربران اینترنت با استفاده از هشتگ های مختلف مانند عجز آل سعود، مرگ بر ال سعود، حج ۲۰۱۵، بی کفایتی آل سعود و معادل های آنها به زبان عربی مانند الاداره السعودیه الفاشله، اداره فاشله، تدافع مشعر منی، تدافع منی، الحج ۱۴۳۶، یوم العجز و… اعتراض و ناراحتی خود را از سران آل سعود به نمایش گذاشته اند.

علاوه بر این عکس ها، فایل های ویدیویی و متون مختلفی در ارتباط با تلفات فاجعه تاسف بار منی از طریق شبکه های اجتماعی موبایلی و اینترنتی میان کاربران دست به دست می شود. در این تصاویر و فایل ها جنازه های حجاج و ضعف عملکرد ماموران سعودی به تصویر کشیده شده است.

در مقابل برخی از کاربران عرب در حرکتی فرار رو به جلو، سعی در مقصر معرفی کردن ایران در حادثه منا دارند.

به گزارش «انتخاب»، وهابی ها در توییتر با راه اندازی هشتگ #ایران_تقتل_حجاج به معنای « ایران حجاج را می کشد » در توییتر و سایر رسانه های اجتماعی، سعی در انحراف توجهات از مقصر اصلی حادثه منا که دولت عربستان است، دارند.

در همین راستا، وب سایت های عربی نزدیک به دولت سعودی از جمله اوطان نیوز مدعی شده اند که ایران نقشی ویژه در حادثه منا داشته است.

این وب سایت مدعی شد: حجاج ایران نقشی اصی در اشوب  و بلوا در منی داشتند. آنها به جاده ۲۰۴ رفتته و از قصد مسیر را برعکس رفتند تا مشکل ایجاد کنند.

این وب سایت عربی در ادامه ادعا کرد که این آشوب از ناحیه ایران و برای ضربه دولت عربستان طراحی شده است.

گفتنی است هم اکنون این کمپین ضدایرانی در حال گسترش در شبکه های اجتماعی است و جز ۱۰ هشتگ مورد استفاده در عربستان و ۵ هشتگ محبوب در امارات شده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر