صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ | ۹:۳۶ ب.ظ
0

استاندار اردبیل شنبه شب با حضور در منزل مسکونی سه تن از جانباختگان فاجعه منا با خانواده آنها دیدار و از آنها دلجویی کرد.

وراوی :

مجید خدابخش در این دیدارها از نزدیک با خانواده مرحومان بایرامعلی بخته ، بلال اسلامیان و مالک دهقان خیاوی گفت وگو و مراتب تسلیت و همدردی رییس جمهوری و هیات دولت را به آنها ابلاغ کرد.

وی در این دیدارها بر پیگیری انتقال سریع اجساد این حانباختگان و نیز برخی اعضای خانواده آنها که در جریان سفر حج همراه آنها بوده اند، تاکید کرد.

خدابخش گفت : دولت برای انتقال هر چه زودتر اجساد و نیز همراهان جانباختگان حادثه منا پروازهای فوق العاده به مقصد عربستان دایر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا ، همچنین ستاد پیگیری امور مربوط به انتقال ، تشییع و برگزاری آیین های بزرگداشت جانباختگان فاجعه منا در استانداری اردبیل تشکیل یافت و نخستین جلسه آن امروز با حضور استاندار و جمعی از مسوولان استان برگزار شد.

در این جلسه تصمیم های مربوط در باره انتقال و استقبال از پیکر جانباختگان حادثه منا و نیز رسیدذگی به امور خانواده آنها اتخاذ شد.

در فاجعه غمبار منا فراهم نوری ، بلال اسلامیان ، مالک دهقان خیاوی و بایرامعلی بخته از زائران استان اردبیل کشته و موسی افغانی اصل ، اورجعلی برازنده ، احمد ستوده ، محبوب صمدیان ، نوح علی قاسمی ، صاحبعلی قربانی ، منصور کشفی و بالا اوغلان برگستان نیز مفقود شده اند.

طبق آخرین آمار، در فاجعه منا ۱۳۶ زائر ایرانی کشته، ۳۲۵ نفر مفقود و ۱۰۳ نفر مجروح شدند.

فاجعه منا پنجشنبه هفته گذشته همزمان با روز عید قربان و هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات بر اثر سوءمدیریت و بی کفایتی مسوولان سعودی رخ داد.

در این حادثه دلخراش در مجموع نزدیک به دو هزار زائر جان خود را از دست دادند و گفته می شود بیش از این تعداد نیز مجروح شده اند.

امسال ۶۴ هزار نفر زائر ایرانی برای انجام مناسک حج راهی عربستان شدند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر