صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۸ ب.ظ
0

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از راه اندازی یک ایستگاه هواشناسی در فروددگاه شهرستان پارس آباد مغان خبر داد.

وراوی :

علی دولتی مهر روز شنبه بیان کرد: ایستگاه خودکار فرودگاه پارس آباد این هفته از مرکز دریافت و نصب می شود و امیدواریم طی هفته بلایای طبیعی به بهره برداری برسد.
وی افزود: ساختمان این ایستگاه با اعتبار ۲ میلیارد ریال از سوی اداره کل راه و شهرسازی ساخته شد و هواشناسی نیز تجهیزات سنتی به ارزش ۲ میلیارد ریال در سال جاری تامین کرد.
فرماندار پارس آباد نیز در زمینه آخرین وضعیت فرودگاه این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: بخشی از پروژه آسفالت فرودگاه به اتمام رسیده اما باید ۲ لایه آسفالت دیگر را انجام دهیم که برای این امر هم اکنون حدود سه هزار تن قیر نیاز داریم.
مهدی احمدی اضافه کرد: فرودگاه برای میزبانی از فوکر۱۰۰ آماده شده ولی اگر هم اکنون فرودگاه را بازگشایی کنیم در زمان راه اندازی منطقه آزاد تجاری باید دوباره برای توسعه باند، فرودگاه را تعطیل کنیم.
وی با اشاره به اینکه بازگشایی هرچه سریعتر فرودگاه در بین عده ای به یک درخواست تبدیل شده، عنوان کرد: تلاش می کنیم با استفاده از اعتبارات ملی و استانی تکمیل و تجهیز فرودگاه را به یکباره انجام دهیم تا طی ۱۰ سال آینده با کمبودی روبرو نشویم.
فرماندار پارس آباد بیان کرد: با راه اندازی منطقه آزاد، این فرودگاه بین المللی خواهد شد و از این رو تلاش می کنیم برای میزبانی از بوئینگ و هواپیماهای باربری بزرگ مطالعاتی از جمله در زمینه توسعه باند کنونی و یا احداث باندی جداگانه اقدام کنیم.
شهرستان پارس آباد در فاصله ۲۳۰ کیلومتری از مرکز استان اردبیل در مرز با کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.
در لایحه منطقه آزاد تجاری استان اردبیل که از سوی دولت تدبیر و امید به مجلس ارایه شده و کلیات آن قرار است فردا در کمیسیون اقتصادی مجلس به رای گذاشته شود، بخشی از شهرستان پارس آباد درون محدوده این منطقه آزاد قرار داشته و فرودگاه به عنوان یکی از شاهراه های اصلی ارتباطی منطقه آزاد در نظر گرفته شده است.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر