صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ | ۸:۲۳ ق.ظ
0

استاندار اردبیل گفت: واگذاری بخش قابل توجهی از امور اجرایی به بخش خصوصی و خرید خدمات از سوی دولت باعث تغییر محیط اداری و کوچک شدن دستگاه ها می‌شود.

وراوی :

مجید خدابخش در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل با اشاره به نبود منابع مالی در شرایط فعلی افزود: باید پروژه های نیمه تمام در زمینه‌های مختلف ورزشی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی را به بخش خصوصی واگذار کنیم که این امر در قانون رفع موانع تولید دیده شده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌ها باید به صورت کارشناسی قیمت گذاری شده و سپس نسبت به فروش آنها اقدام کنند؛ گفت: البته بخش خصوصی در صورتی مشارکت خواهد کرد که پروژه ها توجیه اقتصادی داشته باشند که این امر هم در قانون دیده شده است.

استاندار اردبیل با اشاره به پیش بینی کمک زیان پروژه‌ها در قانون رفع موانع تولید افزود: دستگاه می توانند قراردادی چند۱۰ ساله با مجری پروژه بسته و از آن مجموعه خدمات بخرند تا بخشی از درآمد و توجیه مالی پروژه ها تضمین شود.

خدابخش تصریح کرد: فروش پروژه ها ۲۰ درصد نقدی و ۸۰ درصد به صورت قسط های پنج تا ۱۰ ساله دیده شده و بانک ها موظف هستند که به خریداران بخش خصوصی تسهیلات لازم را ارایه کنند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه آورده ابتدایی بخش خصوصی مهم نیست،یاد آور شد: اتمام پروژه در درجه اول اهمیت قرار دارد چرا که با این روش پول‌های مردم در خدمت توسعه قرار می گیرد و از طرف دیگر هم با راه اندازی پروژه‌ها، شغل‌ها و تولیدهای جانبی نیز دوباره فعال شده و موجب رونق اشتغال در جامعه می شود.

وی اضافه کرد: واگذاری بخش قابل توجهی از امور اجرایی به بخش خصوصی و خرید خدمات از سوی دولت باعث تغییر محیط اداری و کوچک شدن دستگاه ها می شود که در راستای سیاست چابک سازی دولت است.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست سال خاتمه پروژه های نیمه تمام که در موافقت نامه ها ۱۳۹۴ درج شده، پیگیری و اصلاح کنند چرا که سال آینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی به این دسته از پروژه ها ردیفی اختصاص نخواهد داد.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر