صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۸ ب.ظ
0

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری اردبیل از صادرات بیش از هفت هزار تن سیب زمینی تولیدی این استان به کشور جمهوری آذربایجان از ابتدای فصل برداشت در سال جاری خبر داد.

وراوی :

ارژنگ عزیزی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی صادرات سیب زمینی گفت: نیاز جمهوری آذربایجان به سیب زمینی حدود ۱۰۰ هزار تن اعلام شده و قرار است در مذاکرات آتی در زمینه صادرات دوباره این سیب زمینی از جمهوری آذربایجان به سایر بازارهای هدف مانند روسیه بررسی شود.
وی افزود: برابر توافق های اولیه طرف آذری مشخصات پنج شرکت شامل ۳۰ نفر عضو را به عنوان وارد کنندگان انحصاری در اختیار طرف ایرانی قرار داد و قرار است اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی استان اردبیل نیز در اقدامی مشابه فهرست صادرکنندگان استانی را در اختیار آنها قرار دهد و در زمینه میزان مبادله، بها و زمان بندی تحویل آن به توافق رسیده و تفاهم نامه ای امضا کنند.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری اردبیل در ادامه با اشاره به اقدامات انجام یافته برای ساماندهی اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی استان و سفر اخیر آنها به جمهوری آذربایجان برای مذاکره با طرف های آذری برای صادرات سیب زمینی، از همکاری مناسب مسوولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو قدردانی کرد.
عزیزی عنوان کرد: سفارت ایران به منظور جلوگیری از رقابت ناسالم بین بازرگانان ایرانی برای صادرات سیب زمینی اعلام آمادگی کرده با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و گمرک صادرات این محصول به جمهوری آذربایجان را در انحصار استان اردبیل قرار دهد.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر