صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دسترسی سریع
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۷ ب.ظ
0

مراسم یادبود زائران خانه خدا که در فاجعه منا جان خود را از دست دادند، صبح امروز سه شنبه در مسجد جامع اردبیل برگزار شد.

وراوی :

حجت الاسلام عبدالله بیدار مسوول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان اردبیل روز در این مراسم با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از ۲۲ کشور در آسیب دیدند و این آمار هنوز قطعی نیست،گفت: ۲۲۷ نفر از جمهوری اسلامی ایران جان خود را از دست داده و ۲۴۶ نفر مفقود شده و ۲۷ در بیمارستان های مکه مکرمه بر اساس آخرین آمارها بستری هستند و ما خواستار بازگشت همه جانباختگان و مجروحان هستیم.

مسوول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان اردبیل با بیان اینکه حرکت ۲ میلیون نفر طی یک روز به سمت محل رمی جمرات مدیریت می خواهد، یادآور شد: مسوولان سعودی توجه و سرمایه خود را برای سرکوب مسلمانان یمن گذاشته اند و طبیعی است که این حادثه برای آنها کم اهمیت باشد.

فاجعه منا از حافظه ملت ایران پاک نخواهد

وی اضافه کرد: امسال با فاجعه منا و سقوط جرثقیل بی کفایتی و بی مسوولیتی آل سعود به اوج رسیده و علامت های سوال بسیاری ایجاد کرده است.

حجت الاسلام بیدار در ادامه از موضع قاطعانه دولت و به خصوص سخنرانی شب گذشته رییس جمهوری در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد قدردانی کرد و از دستگاه دیپلماسی و قضایی خواست همچنان تا تعیین تکلیف آخرین نفر از جانباختگان این ماجرا پیگیری شود.

وی عنوان کرد: آل سعود برای پاک کردن صورت مساله ابتدا دفن جنازه ها در منا و سپس مکه مکرمه را مطرح کرد اما ایران به این امر اعتراض کرده و به هیچ وجه چنین اجازه ای نداد.

حجت الاسلام بیدار گفت: گرچه برخی دولت ها همچون ترکیه نسبت به این ماجرا بی اعتنا بوده و پاکستان مساله را مسکوت گذاشت اما تنها دولت ایران بود که با هدایت رهبری با اقتدار و صلابت ایستاد.

وی با اشاره به اینکه فاجعه منا از حافظه ملت ایران پاک نخواهد شد، خاطرنشان کرد: آیینی با این سطح از اهمیت که در آیه‌های قرآنی و روایت های اسلامی بر آن تاکید شده را نمی توان تعطیل کرد و از این رو کشورهای اسلامی وظیفه دارند برای موسم حج چاره ای بی اندیشند.

مراسم یادبود حجاج درگذشته در فاجعه منا با حضور مسوولان استانی، طلاب، جامعه اصناف و بازاریان صبح امروز در مسجد جامع اردبیل برگزار شد.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn