صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۸ ب.ظ
0

شرکت سبلان پارچه و یا آرتا تجارت زرین با 700 کارگر تعطیل و پلمب شد.

وراوی :

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دقایقی پیش در گفت‌و گو با خبرنگار فارس با تأیید این خبر اظهار کرد: ‌این تعطیلی و پلمب نابهنگام اسباب تأسف و تأثر است.
کمال‌الدین پیرمؤذن با بیان اینکه سازمان ورشکستگی این شرکت را به سازمان پرنیان واگذار کرده، اما شرکت آرتا تجارت زرین قصد بیرون رفتن از کارخانه را ندارد و قوه قضائیه نیز این واحد تولیدی را پلمب کرد.

وی تصریح کرد:‌ در حالی که باید به داد کارگران و صنعت اردبیل رسید، این بخش دچار بحران شده و بنده از زمانی که این خبر را شنیدم به عنوان وکیل این ملت ناراحت و بسیار متأثر شدم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باید در سریعترین زمان اختلاف بانک تجارت با مسئولان این شرکت برطرف شود تا دود این اختلاف به چشم کارگران زحمتکش و پرتلاش نرود.

گفتنی است کارخانه نساجی و تولید پوشاک سبلان پارچه با زیربنای ۱۲۰ هزار متر مربعی در زمینی به وسعت ۲۰۰ هزار متر مربع در شهرک صنعتی فاز ۲ اردبیل؛ جنب فرودگاه بین المللی اردبیل احداث شده است.

1

این شرکت فعالیت خود را در زمینه های ریسندگی، بافندگی، تکمیل و دوخت انواع پارچه و صادرات محصولات تولیدی آغاز کرده بود.

از ویژه گی های منحصر بفرد این مجتمع؛ زنجیره کامل تولید پوشاک است که از الیاف شروع شده و خروجی آن پوشاک میباشد.

واحدهای مختلف تولید منسوجات و پوشاک در این مجتمع به شکل جزیره ای کاملاً مستقل هستند که از دریافت پنبه و مواد خام تا تولید البسه در این جزیره ها انجام میگیرد. این واحد ها شامل کارخانه های ریسندگی – مقدمات بافندگی و ایندیگو – بافندگی جین و پیراهنی – گردبافی – رنگرزی، چاپ و تکمیل – طراحی ، برش ، دوخت – و کشو بافی میباشند.

در این شرکت از ماشین آلات مدرن با فناوری های بالا بهره گرفته شده است بطوری که کیفیت بالا ، تنوع محصولات و قابلیت طراحی در فرایند تولید از ویژه گی های آن بشمار می رود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر