صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ | ۲:۳۱ ب.ظ
0

گرمی در انحصار احمدی نژادی ها… این یک واقعیتی است که همه مردم و طرفداران دولت از آن گلایه می کنند

وراوی :

انتخابات خرداد سال ۱۳۹۲ بود که دولت مهرورز جای خود را به دولت تدبیر و امید دارد. با حضور دولت و ورود نیروهای حامی روحانی در دستگاه های دولتی، رویه احمدی نژاد به سوی دولت جدید تغییر یافت.

استان اردبیل نیز به تبع این موضوع با تغییر استاندار و به مرور زمان یکایک مدیران کل جای خود را به حامیان دولت تدبیر و امید دادند. نمایندگان استان به طور علنی در تغییر و تحولات دخالت کرده و روز به روز عرصه را بر استاندار و دولتی ها تنگ می کردند و در این میان یک حصار امن بر روی شهر گرمی کشیده شد.

در گرمی بدتر از سایر شهرستان ها علی رغم تغییر دولت، فرماندار احمدی نژاد همچنان در پست خود به دلیل حمایت بی دریغ موسوی باقی ماند. بالاخره با سیاست آرام و بی تنش دولت، نسیم تدبیر و امید نیز در گرمی نیز وزید و فرماندار احمدی نژاد چند ماه پیش رخت خود را از گرمی بست.

این تغییر شروعی بر تحولات گسترده در شهر گرمی بود. رحیمی زاد که در اوایل با انتقاد زیاد مخالفان همراه بود، در مدت کوتاهی ثابت کرد که توانایی مدیریت شهرهای بزرگتری از گرمی را نیز دارد. وی که بومی منطقه نیز است، به خوبی با نحوه مدیریت بر این شهر که میان مردم و کارمندان پر از تشویش و استرس های دولت سابق بود، آشنا بود.

بررسی اجمالی از ادارات، سرمایه گذاران و مردم نشانگر این موضوع است که فرماندار شهرستان به خوبی آرامش سیاسی و اجتماعی را به این شهر پس از سه سال بازگردانده است. همچنین آرام آرام سیاست های دولت را در دل شهرستان نفوذ می دهد و از تنش های جناحی و انتخاباتی جلوگیری کرده است.

اما با عنایت به قرار گیری در سال دولت و ملت همزبانی و همدلی و لزوم همراهی مردم از نیروهای دولتی و بالعکس و با توجه به اینکه در نزدیکی ایام انتخاباتی قرار داریم، لازم است بازماندگان دولت سابق از شهرستان گرمی بار خود را ببندند.

از سوی دیگر با توجه به نقش غیرقابل کتمان نماینده در عزل و نصب ها، انتظار می رود نماینده شهرستان از فرماندار که منتخب خود دولت است، حمایت لازم را در این زمینه انجام دهد. اما ماندن احمدی نژادی ها تاکنون در رأی برخی از دستگاه های دولتی نشان از دخالت نادرست نماینده در تبین سیاست های دولت دارد.

با توجه به لزوم هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرستان با سیاست های دولت تدبیر و امید از فرماندار تقاضا داریم نسبت به تغییر برخی از دستگاه ها که عقبه سیاسی وابسته به دولت سابق را دارند و همینطور با دولت فعلی تعامل لازم را ندارند، اقدام کنند.

* بهزاد اسدی/ آزادلو

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر