صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ | ۶:۴۰ ب.ظ
0

سخنگوی خانه مطبوعات استان اردبیل گفت: جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان اردبیل در دو بخش و با یک محور وی‍ژه برگزار می‌شود.

وراوی :

مهران محمدی در تشریح جزئیات جلسات هیئت مدیره خانه مطبوعات اردبیل اظهار داشت: پیش از این قرار بود جشنواره و نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های استان اواخر آبان ماه برگزار شود که به دلیل درخواست خبرنگاران مبنی بر برگزاری این رویداد پس از ماه های محرم و صفر، با تصمیم هیئت مدیره به روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ آذر ماه موکول شد.
وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش مطبوعات محلی و خبرگزاری‌ها برگزار می شود، تصریح کرد: خانه مطبوعات با هدف ارج نهادن به تلاش اصحاب رسانه در مطبوعات محلی برای این بخش ۶ محور تعیین کرده است تا آثار ارسالی در این محورها ارزیابی شود.
محمدی با اشاره به اینکه پنج نفر از مطبوعاتی ها و اساتید دانشگاه به عنوان اعضای هیئت داوران انتخاب خواهند شد، افزود: خبر، گزارش، عکس، یادداشت، تیتر و یک محور ویژه با موضوع شعار سال و نماز محورهای بخش مطبوعات محلی می باشد.
وی خبر، گزارش و عکس را محورهای بخش خبرگزاری‌ها دانست و گفت: براساس تصمیم هیئت مدیره خانه مطبوعات مقرر شد روزنامه های سراسری و ضمیمه استانی آن در این جشنواره شرکت داده نشود.
سخنگوی خانه مطبوعات استان اردبیل از شرکت پایگاه‌های خبری استان اردبیل که دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند خبر داد و افزود: هر فرد فقط با یک اثر حداکثر در سه محور امکان شرکت در جشنواره را خواهد داشت و آثار باید حتما به نام در مطبوعات محلی چاپ و یا در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری درج شده باشد.
وی بیان کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره باید در محدوده زمانی اول مهر ۹۳ تا اول مهر ۹۴ در مطبوعات محلی چاپ و یا در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری درج شده باشد.
محمدی درباره نحوه و زمان تحویل آثار اظهار کرد: آثار از تاریخ ۱۵ مهر تا ۱۵ آبان ماه از طریقی که به زودی توسط کمیته اجرایی جشنواره تعیین می‌شود قابل دریافت است و برای هر محور سه جایزه مناسب در نظر گرفته خواهد شد.
عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان اردبیل بیان کرد: بخش نمایشگاه نیز با حضور خبرگزاری ها و مطبوعات محلی در فضایی مناسب دایر خواهد شد و در تلاش هستیم تا آئین اختتامیه با حضور مسئولان ملی و استانی برگزار و در آن برگزیدگان تجلیل شوند.
وی با اشاره به دیگر تصمیمات هیئت مدیره گفت: کمیته انضباطی خانه مطبوعات با حضور شهامت هدایت، اکبر جهانی و سجاد ناصرآزاد و همراهی مدیرخانه تشکیل یافته است و در هفته آینده اعضای شورای حل اختلاف خانه مطبوعات استان به دادگستری پیشنهاد داده خواهند شد تا در کنار هم بتوانند مشکلات احتمالی این حوزه را در داخل خانواده مطبوعات حل و فصل نمایند.
محمدی با قدردانی از همراهی اعضای خانه مطبوعات در برگزاری برخی برنامه‌ها افزود: با همکاری جهاد دانشگاهی ۲۲ نفر در کلاس طراحی ۴۶ ساعته شرکت کرده‌اند و به‌زودی دوره آموزشی خبرنویسی نیز برای خبرنگاران منطقه مغان در پارس‌آباد به اجرا در خواهد آمد.
سخنگوی خانه مطبوعات استان اردبیل بیان کرد: در نمایشگاه مطبوعات کشور که در تهران برگزار خواهد شد، خانه مطبوعات استان به نمایندگی از مطبوعات محلی حضور خواهد داشت تا توانمندی های این حوزه را به نمایش بگذارد.
وی تصریح کرد: تاکنون مبلغ ۸۰ میلیون ریال در قالب بن کارت خرید، ۲۲۰ میلیون ریال در قالب وام ۴ درصد، ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون در قالب وام بانکی و ۳۰۰ میلیون ریال به شکل هدیه توسط هیئت مدیره دوره ششم جذب و به اعضا ارائه شده است.
محمدی از رایزنی برای یک طرح رفاهی بزرگ خبر داد و گفت: در صورت تحقق این طرح بزرگ، ۷۰ نفر از اعضای خانه مطبوعات خواهند توانست از مزایای آن بهره مند شوند که در صدد هستیم این تسهیلات در اختیار اعضای فعال و همراه خانه قرار داده شود تا قدردانی مناسبی از آنان صورت گیرد.
سخنگوی خانه مطبوعات استان اردبیل از تمامی اعضای خانه خواست تا نسبت به تکمیل پرونده و واریز حق عضویت سالانه خود به مبلغ ۲۰۰ هزار ریال اقدام کنند تا با استمرار عضویت از خدمات آتی این مجموعه نیز بهره مند شوند.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر