صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۷ ب.ظ
1

10 درصد کشته شدگان در فاجعه منا ایرانی هستند. دیروز آمار کشته شدگان 239 نفر بوده است که امروز این آمار یکباره به 464 نفر افزایش یافت

وراوی :

رییس سازمان حج و زیارت اوحدی از طریق رسانه ها آخرین اطلاعات مربوط به وضعیت قربانیان حادثه منا را اعلام کرد. جالب است که ایشان نسبت به خارج از دسترس بودن سایت سازمان حج و زیارت که اصلی ترین و معتبرترین مرکز اعلام اخبار این حادثه می تواند باشد توضیحی ندادند.

طبق اعلام رییس سازمان حج و زیارت آمار کل کشته شدگان در حادثه منا در عربستان ۴۷۰۰ نفر است که ۴۶۴ نفر از آن ایرانی می باشد که حدود ۱۰ درصد جانباختگان را شامل می شود. وی همچنین از انتقال تمامی کشته شدگان به کشور خبر داد و گفت: در پی پیشنهاد وزیر بهداشت ایران، مقرر شد تمامی کشته شدگانی که کشور آنها مشخص شده است حتی اگر تشخیص هویت نیز نشده اند به کشورهای خود منتقل شوند تا پروسه تشخیص هویت در کشور صاحب جنازه انجام شود. وی همچنین از آمادگی سازمان حج و زیارت برای تحویل پیکر جان باختگان خبر داد و گفت تدارک تشریفات در حال اجراست.

همچنین اوحدی تاکید کرد که هیچ ایرانی در خاک عربستان دفن نخواهد شد.

گفتنی است در این حادثه آقای حسینی خبرنگار شبکه خبر نیز به دیدار حق شتافته است که سایت وراوی به خانواده حسینی و جامعه خبرنگاران تسلیت می گوید.

وراوی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر