صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۴ ق.ظ
0

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت:71 درصد سرقت‌هایی که در نیمه اول امسال در استان اردبیل انجام شده خرد است.

وراوی :

سردار ابراهیم کریم خانی به مناسبت هفته ناجا در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۷۱ درصد سرقت‌هایی که در نیمه اول امسال در استان انجام شده سرقت خرد است، گفت: این سرقت‌ها دارای ارزش مالی زیر ۱۰ میلیون ریال و ۲۹ درصد از سرقت ها مهم هستند که در این مدت سرقت در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۷ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه سرقت به عنف در استان اردبیل به مدت مشابه ۱۷ درصد کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: در شش ماه اول سال جاری ۵۳۲ کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۲ درصدی را داشته است

وی با یادآوری اینکه این میزان مواد مخدر از شش باند مواد مخدر و چند فرد یک یا دو نفره کشف شده افزود: افراد دستگیر شده در این زمینه بر اساس پیگیری‌ها در سایر استان‌های کشور از جمله تهران ، البرز ، کرمانشاه ، لرستان و سیستان و بلوچستان دستگیر شده است.

کریم خانی از برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در آینده نزدیک در استان خبر داد و یادآور شد: نیروی انتظامی برای مقابله با خرده فروشان مواد مخدر که چهره محله ها و پارک ها را آلوده کرده اند ، عزم جدی دارد.

وی به افزایش قتل در شش ماه اول سال جاری اشاره کرد وافزود: ۱۳ فقره قتل در سال جاری به وقوع پیوسته که تمام این قتل ها منجر به دستگیری شده است.

وی یادآورشد: درگیری‌های دسته جمعی در استان ۲۹ درصدی افزایش داشته که این درگیری‌ها بیشتر بر سر مسائل جزئی از جمله زمین ، خیابان و محاوره‌ها بوده است.

فرمانده انتظامی استان در زمینه اولویت جرایم در استان اظهار کرد: نزاع و درگیری ، ناهنجاری‌های اجتماعی، تصادفات، سرقت و مواد مخدر پنج اولویت جرایم استان را تشکیل می‌دهند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با تایید خبر دستبرد به بانک مسکن در اردبیل گفت: این بانک شبانه مورد دستبرد قرار گرفته و به ادعای مسوولان بانک هفت میلیارد ریال از این بانک به سرقت رفته است.

کریم خانی افزود: سارق یا سارقان با بریدن شیشه از حیاط خلوت بانک وارد شده اند و به دلیل اینکه این بانک به دوربین و آزیر های ۱۱۰ متصل نبوده ، زنگ خطر به صدا درنیامده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از قضیه سرقت از بانک مسکن بررسی شده است ، گفت: سرنخ هایی در این زمینه به دست آمده که بعد از حصول نتیجه اطلاع رسانی می شود.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر