صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۶ ق.ظ
0

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: اردبیل فاقد تهدید امنیتی است و هیچ جرم و جنایتی این استان را تهدید نمی‌کند.

وراوی :

سردار ابراهیم کریمخانی صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در اردبیل اظهار کرد: نیروی انتظامی در انجام تمام ماموریت‌های خود در ارتباط مستقیم با مردم بوده و یا نیاز به مشارکت آنها دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی تحت زعامت ولی امر مسلمین و فرمانده کل قوا در انجام ماموریت‌های خود به همراهی و همکاری مردم نیاز دارد، افزود: در انجام این ماموریت‌ها نیروی انتظامی خود را به نیروی اعتقادی و ارزشی مجهز کرده و با اعتقاد راسخ در این حوزه انجام ماموریت می‌کند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل پیشگیری از وقوع جرم را یکی از ماموریت‌های پلیس به همراه سایر دستگاه‌ها اعلام کرد و گفت: ما طی هفته نیروی انتظامی برنامه‌های متنوع بازدید و آموزش مردم تدارک دیده‌ایم که یکی از آنها بازدید از مرکز فوریت‌های پلیس است تا به مردم آموزش دهیم که چه اخباری را به این مرکز اطلاع دهند.

کریمخانی ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها در انجام ماموریت دقیق پلیس را یادآور شد و عنوان کرد: نتیجه این حرکت و اقدام کاهش جرایم در جامعه است و وظیفه قانونی و سازمانی پلیس نیز برقراری نظم و امنیت در جامعه است تا جرمی رخ نداده و پلیس بتواند در حوزه‌های مختلف نیز به ویژه پیشگیری از وقوع جرم و ارائه مشاوره‌های رایگان به مردم ورود پیدا کند.

این مسئول تعامل نیروی انتظامی را با سایر دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی بیان کرد و یادآور شد: استان اردبیل در آخرین ارزیابی نیروی انتظامی جزء چهار استان کم وقوع جرم شناخته شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل ادامه داد: البته ما به این شرایط راضی نیستیم و امیدواریم با به حداقل رساندن بزه و جرم در جامعه این استان را به جایگاه اولی کم وقوع جرم برسانیم.

کریمخانی تصریح کرد: سنگرنشینان تامین امنیت و آرامش در جامعه تمام سعی و تلاششان بر این است تا بتوانند تمام تهدیدهای امنیتی را برطرف کنند که البته در این استان هیچ تهدید امنیتی خاصی وجود ندارد.

تشکیل قرارگاه مبارزه با مواد مخدر و سرقت در اردبیل

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی به تشکیل دو قرارگاه مبارزه با سرقت و مبارزه با مواد مخدر اقدام کرده است، افزود: هر چند سرقت در اولویت چهارم بزه و جرم در استان اردبیل است اما به دلیل اینکه سرقت امنیت روانی جامعه را تهدید می‌کند مبارزه با آن در اولویت قرار گرفته است.

عضو شورای تامین استان اردبیل گفت: با تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت و همچنین مواد مخدر تلاشمان بر این است تا بتوانیم با این ناهنجاری‌ها به جد برخورد کنیم.

کریمخانی با اشاره به فعالیت و راه‌اندازی مرکز مشاوره آرامش در نیروی انتظامی بیان کرد: نیروی انتظامی در کنار ماموریت ذاتی خود به انجام مشاوره‌های مختلف به زوجین و خانواده‌ها اقدام کرده به طوری که در ۶ ماه نخست امسال تعداد مراجعات بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ مورد بوده است.

این مسئول یادآور شد: ۷۱ درصد مراجعان که اختلاف خانوادگی و زناشویی داشتند با استفاده از انجام مشاوره‌ها در این مرکز کارشان منجر به مصالحه و سازش شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم علاوه بر انجام صبحگاه مشترک، سخنرانی، انجام مراسم اعطای درجه و ترفیع و تجلیل از کارکنان و خانواده‌های شهدا و بازنشستگان نیروی انتظامی صورت گرفت و استاندار اردبیل در بدود ورود به میدان به همراه شورای تامین از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

اجرای حرکات رزمی و انجام مراسم رژه نیروی مسلح از دیگر بخش‌های این مراسم بود که با شکوه خاص در گرامیداشت هفته نیروی انتظامی برگزار شد.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر