صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۸ ق.ظ
0

مدیرکل فرهنگ وارشاد اردبیل گفت: شروع به کار سینمای دیجیتال را آغاز نهضت سینما در شهرستان خلخال دانست

وراوی :

صبح امروز در مراسمی با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین شهرستان ، سینما دیجیتال خلخال در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال افتتاح شد.

اسحاقی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این مراسم گفت: فرایند اداری در خواست سینمای دیجیتال برای شهرستان خلخال از پارسال شروع و با پیگیری و تلاش‌های همکاران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان، توانستیم مجوز نصب سینمای دیجیتال را در شهرستان خلخال اخذ و امروز شاهد افتتاح آن باشیم.

وی افزود : سینمای دیجیتال با هزینه بالغ بر یک میلیارد ریال هدیه‌ای از طرف دولت تدبیر وامید، برای مردم با فرهنگ خلخال است.

وی شروع این سینما را آغاز نهضت سینما در خلخال دانست و افزود: جوانان خلخال در سالهای گذشته در هنر به خوبی خود را نشان داده اند. امیدواریم که با شروع به کار سینمای دیجیتال هنرهای این رشته نیز از قبیل فیلم سازی، مستند سازی و دفتر سینمایی نیز در شهرستان شروع به کار و جوانان و هنرمندان شاسیته‌ای، را به کشور و حتی جهانی از این دیار معرفی کنند..

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال نیز ضمن تسلیت ضایعه درگذشت حجاج در مراسم منا و تقدیر از حمایت کنندگان سینمای دیجیتال اضافه کرد: افتخار شهرستان در عرصه هنر و افتتاح سینما در این است که اکران اولین فیلم در سینما دیجیتال خلخال با نام مبارک محمد رسول الله(ص) شروع شده است که باید به فال نیک گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به نامگذاری این سینما در خلخال به نام سینما فرهنگ، اولویت اول این سالن از امروز برای اکران فیلم خواهد بود و برنامه‌های دیگر در اولیت بعدی قرار خواهد گرفت و درصورت نیاز برنامه ریزی خواهد شد.

در ادامه حجه الاسلام رشتبری امام جمعه خلخال خاطر نشان کرد: فیلم محمد رسول الله (ص) قبل از شروع به تولید نیز با انتقادات بسیاری روبرو بود ولی با استقبال چشمگیر در کشور و حتی جهان جواب این انتقادات را به خوبی پاسخ داد.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر