صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۶ ق.ظ
0

روستای عنبران علیا به عنوان پایلوت روستای ویژه گردشگری اردبیل تعیین شده است.

وراوی :

عبدالله‌زاده دهیار عنبران علیا، با بیان اینکه این روستا به عنوان پایلوت روستای ویژه گردشگری استان تعیین شده است، افزود: هم اکنون فاز یک این طرح با هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیارد ریال با پیشرفت بیش از ۹۵ درصد عملیات سنگ فرش معابر دیواره‌ها، پل‌ها و جداره سازی به میزان دو هزار متر مربع رو به اتمام است.

وی یادآور شد: طی سفر اخیر معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور به این روستا مبلغ دوازده میلیارد ریال برای اجرای فازهای بعدی طرح در نظر گرفته شده که در صورت تزریق این اعتبارات در ادامه این طرح نسبت به احیا و سنگ چینی چشمه‌های طبیعی متعدد داخل روستا ترمیم و به زیباسازی هر چه بیشتر اقدام خواهد شد.

عبدالله زاده از اخذ مجوز احداث ۱۲ سوییت ویژه اسکان گردشگران در جهت حل مشکلات رفاهی خبر داد.

وی گفت: امیدواریم با حمایت‌های مسئولین و تخصیص اعتبارات کافی با همیاری و همکاری اهالی این روستای تاریخی بتوانیم شاهد توسعه بیشتر و عمران و آبادانی آن به ویژه در بحث گردشگری باشیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، روستای عنبران علیا در شمالی ترین نقطه بخش عنبران در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است که به علت کوهپایه ای بودن و حالت پلکانی خانه‌های روستا همچون ماسوله گیلان ویژگی منحصر به فردی در استان دارد.

این روستای تاریخی که قدمت چهار هزار ساله آن از آثار باستانی به دست آمده از آن تخمین زده شده است به علت داشتن صنایع دستی همچون گلیم که شهرت جهانی دارد و وجود بقاع متبرکه متعدد همچون بقعه سید باباخرم، بقعه شیخ علی نقشبندی تالشی، شیخ محمد سعید نقشبندی و مساجد تاریخی جابر ابن عبدالله انصاری از صحابه پیامبر(ص) و زاویه شیخ صفی الدین اردبیلی که محل سلوک صوفیان و دراویش این دیار و ارتباط با خاندان شیخ صفی بوده موجب شده همه ساله گردشگران و زوار بسیاری را پذیرا باشد .

از سال گذشته به همت بنیاد مسکن شهرستان نمین با هدف حفظ بافت سنتی و با ارزش روستا طرحی در جهت حفظ این آثار آغاز شده است.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر