صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ | ۵:۴۵ ب.ظ
0

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از 86 نفر ذابح بهداشتی و شرعی بر کشتارها در مراکز کشتار دام و طیور نظارت کرده و در این حوزه فعال هستند.

وراوی :

حجت‌الاسلام بهلول مرادی‌منش عصر امروز در مراسم گرامیداشت هفته دامپزشکی در اردبیل اظهار کرد: بر اساس احکام اسلامی تلاش ما بر این است تا ذبح شرعی با رعایت تمامی موازین توصیه شده در دین اسلام مورد توجه قرار گیرد که در همین راستا برنامه‌های آموزشی و دوره‌های تخصصی برای ذابحان در طول سال برگزار می‌شود.

وی تاکید مکتب اسلام را در کسب روزی حلال به همراه توجه به استفاده از غذا و رزق حلال یادآور شد و تصریح کرد: با توجه به موازین اسلامی، سعی و تلاش ما بر این است تا گوشت‌های عرضه شده قرمز و سفید به بازار از لحاظ سلامتی و شرعی هیچ مانع و مشکلی نداشته باشند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی استان اردبیل با یادآوری اینکه نظارت مستمر بر ذبح شرعی و بهداشتی در کشتارگاه‌ها انجام شده و ما حضور روحانیان را در تمامی کشتارگاه‌های استان شاهد هستیم، گفت: حتی در کارگاه‌های بسته‌بندی طیور و واحدهای تولیدی تن ماهی و دیگر فرآورده‌های دامی ما این نظارت‌ها و کنترل‌ها را شاهد هستیم.

مرادی‌منش افزود: تمام تلاش ما بر این است تا کشتارهای انجام شده هیچ مشکل و دغدغه‌ای از بابت سلامت شرعی و بهداشتی نداشته باشند تا مردم با اطمینان خاطر گوشت و فرآورده‌های متنوع دامی را مصرف کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اگر متوجه شویم که کشتار غیرقانونی و حرام بوده قطعاً آن را از چرخه مصرف خارج می‌کنیم و کشتارگاه نیز موظف است تا هزینه‌های مربوط به این کشتار و دامدار را پرداخت کند.

مرادی‌منش فعالیت ۸۶ ذابح بهداشتی و شرعی را به همراه توانمندی بالای آنها در مدیریت این حوزه یادآور شد و اضافه کرد: ‌سعی ما بر این است تا بدون دغدغه خاص در این حوزه بتوانیم کارهای مثبت و سازنده‌ای را انجام دهیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی استان اردبیل ادامه داد: تمام تلاش مسئولان دامپزشکی، پزشکان و متخصصان در این حوزه بر این است تا امنیت غذایی مردم به بهترین شکل تأمین شود.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر