صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ | ۸:۱۳ ق.ظ
0

با حضور 14 غرفه از 9 استان کشور جشنواره و نمایشگاه ملی اقوام ایرانی در دانشگاه محقق اردبیلی آغازبکار کرد.

وراوی :

گودرز صادقی سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی در آئین افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکه در این نمایشگاه امکانات خوبی از استان های مختلف کشور گردهم آمده است، گفت: به رسمیت شناختن همه آئین های کشور بسیار ارزشمند است و مهمترین پیام این نمایشگاه باید وحدت، انسجام باشد.

وی با بیان اینکه خلقت خداوند مدون و رنگارنگ است، افزود: اگر هر لهجه و زبانی در کشور از بین برود، به قومیت‌ها و فرهنگ کشور ضربه می زند.

صادقی ضمن تاکید بر حفظ وحدت ملی و اقتدار پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: باید بر حق و حقوق همه زبان ها و فرهنگ های موجود در کشور پافشاری کنیم و اجازه ندهیم از بین بروند.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی اظهارامیدواری کرد: برنامه های فرهنگی دانشگاه از لحاظ کمی و کیفی روز به روز افزایش یابد.

محمدبضاعت پور مدیر اجرایی نمایشگاه نیز گفت: این نمایشگاه در قالب ۱۴ غرفه از استان های آذربایجان شرقی و غربی ، مازندران، لرستان، گیلان، کردستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال بختیاری و اردبیل برپا شده و آثار هنری، تولیدات مختلف، غذاهای محلی و صنایع دستی اقوام ایرانی در آنها به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: این نمایشگاه با شعار «من به ایرانی بودنم افتخار می کنم» و با هدف همدلی، همزبانی، معرفی مفاخر و جاذبه های گردشگری و هنری اقوام ایرانی دایر شده است.

بضاعت پور تصریح کرد: در برپایی این نمایشگاه، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان و دانشگاه محقق اردبیلی همکاری کرده است..

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر