صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ | ۸:۲۵ ق.ظ
0

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در بیانیه ای به روسیه هشدار داد به عملیات هوایی خود در سوریه پایان دهد و از حمله به اپوزیسیون دولت سوریه خودداری کند.

وراوی :

همزمان با اعتراض ترکیه به نقض حریم هوایی این کشور از سوی روسیه، ناتو نیز در این بیانیه که روز دوشنبه منتشر کرد، با ترکیه اعلام همبستگی کرد.
ناتو این بیانیه را پس از یک نشست مشورتی منتشر کرد.
سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از مسکو خواسته از هدف قرار دادن غیرنظامیان سوری خودداری کند و نگرانی عمیق خود را از افزایش حضور نظامی روسیه در سوریه و حملات هوایی مسکو به شهرهای حما، حمص، ادلب و “هدف قرار ندادن داعش” اعلام کرده است.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز اعلام داشت: «اقدامات روسیه به امنیت و ثبات در منطقه کمک نمی کند. من از روسیه می خواهم که بطور کامل به حریم هوایی ناتو احترام بگذارد و از افزایش تنش با نیروهای ائتلاف جلوگیری کند. من مصرانه از روسیه می خواهم تا با برداشتن گامهای لازم، تلاشهایش را با اقدامات جامعه بین المللی برای مبارزه علیه داعش همسو کند.»

این سخنان در حالی مطرح می شود که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با دفاع از این عملیات تاکید کرده است ثمربخش بودن حملات جنگنده های روس باعث شده حتی مقامات دولت عراق نیز به کمکهای نیروی هوایی روسیه برای حمله به مواضع تروریستها در عراق علاقمند شوند.
ترکیه روز دوشنبه در اعتراض به آنچه نقض حریم هوایی این کشور توسط هواپیماهای روسیه خوانده، سفیر این کشور در آنکارا را احضار کرد.
ترکیه اعلام کرد روز شنبه هواپیماهای روسی، حریم هوایی ترکیه را نقض کردند.

گفتنی است روسیه از تاریخ ۳۰ سپتامبر حملات هوایی دقیق خود علیه اهداف داعش در سوریه را آغاز کرده است.

یورونیوز

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر