صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ | ۳:۳۴ ب.ظ
0
وراوی :

دبیر مقطع پنجم ابتدایی دبستان غیرانتفاعی گلها در راستای آشنایی دانش آموزان با هلال احمر و فعالیت های آن در ساعت درسی اجتماعی با هماهنگی هلال احمر مشگین شهر، دانش آموزان کلاس خود را به ساختمان هلال احمر مشگین شهر برد. این اقدام مورد استقبال ریاست هلال احمر آقای انوری قرار گرفت.

خانم فرزانه همت زاده ضمن استقبال از دانش آموزان، ایشان را طی برنامه یک ساعته با فعالیت ها، وظایف و اقدامات هلال اخمر آشنا کرد. وی به رده های مختلف سنی داوطلبان هلال احمر اشاره کرده و گفت: غنچه های هلال به گروهی از داوطلبان گفته می شود که در سنین بسیار پایین (پیش دبستانی) آموزش آنها شروع می شود و با مفاهیم اولیه امداد و کمک های اولیه آشنا می شوند.

در ادامه خانم همت زاده به برنامه«دست های مهربان» اشاره کرد که توسط هلال احمر برگزار شده است. وی به دانش آموزان توضیح داد که در این برنامه از کلیه دانش آموزان درخواست شده است که عروسک های بلااستفاده خود را در اختیار هلال احمر قرار دهند تا هلال احمر به نیابت از دانش آموزان عروسک ها را در اختیار دانش آموزان کم بضاعت در روستاهای دورافتاده قرار دهد. همچنین وی به جمع اوری کمک های نقدی اولیا نیز اشاره کرد و گفت این کمک ها برای خرید مایحتاج تحصیلی خانواده های کم بضاعت صرف شده است.

وی به تشکیل تیم های دادرس در مدارس اشاره کرد و از عضویت دانش آموزان در این تیم ها ابراز خرسندی کرد.

در پایان وی دانش آموزان را با مانورهای مختلف هلال احمر آشنا کرده و ضمن اهدای کتاب به تمامی دانش آموزان یادآوری کرد که با عضویت در تیم های دادرس هلال احمر دانش آموزان می توانند علاوه بر یادگرفتن کمک های اولیه در المپیادها و اردوهای هلال احمر نیز شرکت نمایند.

خبر و عکس: رافق مجتهدزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر