صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ | ۶:۴۵ ب.ظ
0

مدیر موزه باستان شناسی اردبیل گفت: به مناسبت روز جهانی باستان‌شناسی نخستین همایش باستان‌شناسی 25 مهرماه در اردبیل برگزار می‌شود.

وراوی :

میرروح الله محمدی صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری همایش باستان‌شناسی در اردبیل اظهار داشت: برای نخستین بار به مناسبت روز جهانی باستان‌شناسی، همایش یک روزه باستان شناسی، ۲۵ مهرماه در محل دانشکده علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود.

دبیر همایش باستان شناسی اردبیل گفت: این همایش برای نخستین بار در ایران و با رویکرد مطالعات باستان شناختی استان اردبیل در اردبیل برگزار خواهد شد که تلاش شده با برنامه‌ریزی‌های لازم زمینه برگزاری هر چه باشکوه‌تر و مطلوب‌تر این همایش را فراهم آوریم.

محمدی تصریح کرد: اساتید و محققان برجسته باستان شناسی که در گذشته بررسی و کاوش‌های باستان شناختی در سایت‌های مختلف پیش از تاریخی، تاریخی و اسلامی استان اردبیل از جمله محوطه باستانی شهریئری با دارا بودن چندین دوره استقراری از نوسنگی تا اسلامی، گورستان عصر آهن خرم آباد شهرستان مشگین‌شهر، قلعه تاریخی بوینی یوغون شهرستان نیر و گورستان خانقاه گیلوان شهرستان خلخال داشته‌اند به ارائه آخرین نتایج تحقیقات و پژوهش‌های خود در این همایش می‌پردازند.

این همایش باستان شناسی ساعت ۹:۳۰ صبح روز شنبه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مسئولان استانی و شهرستانی و باستان شناسان برجسته و پیشکسوت کشوری برپا خواهد شد.

مدیر موزه باستان شناسی اردبیل پژوهشگران، دانشجویان و تمام علاقمندان به فرهنگ و تمدن ایران می‌توانند به منظور استفاده از نتایج تحقیقات و پژوهش‌های باستان شناسی استان در این همایش یک روزه شرکت کنند.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر