صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۶ ب.ظ
0

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت:‌ به منظور احقاق حقوق دولت وحفاظت بهینه از اراضی ملی طرح پلاک به پلاک در استان اردبیل اجرا می‌شود.

وراوی :

شهامت هدایت صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخزیداری استان در شهرستان سرعین اظهار داشت:به منظور احقاق حقوق دولت وحفاظت بهینه از اراضی ملی طرح پلاک به پلاک در استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: از جمله وظایف اصلی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل حفظ، توسعه، اصلاح، احیاء و بهره­‌برداری صحیح و اصولی از جنگل‌ها و مراتع بوده که لازمه رسیدن به این اهداف در درجه اول اجرای طرح تفکیک انفال و تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: منابع طبیعی تجدید شونده به عنوان منابع پایه و حیات­‌بخش انسان جدا از اهمیت اقتصادی ضامن بقاء و پایداری آب و خاک و هوای سالم و پشتوانه مطمئنی برای حفظ و توسعه کشاورزی محسوب می‌شود که تحقق این مهم در اجرای طرح ممیزی اراضی و تفکیک مستثنیات اشخاص حاصل می‌شود.

هدایت بیشترین اختلاف منابع طبیعی با مردم را مشخص نبودن حدود و ثغور اراضی زراعی نسق‌دار مردم دانست و بیان کرد: در این زمینه طرح پلاک به پلاک را اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در تمامی شهرستان‌ها آغاز کرده که با اجرا و اتمام این طرح بسیاری از مشکلات منابع طبیعی با مردم مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح مدیریت یکپارچه منابع طبیعی در حوزه درویش چایی سرعین گفت: اجرای طرح مدیریت جامع در حوزه درویش چای سرعین سبب حفظ و بهبود تنوع زیستی، ارتقا و بهبود معیشت جوامع محلی، کاهش فرسایش و رسوب و جلوگیری از بروز سیلاب، کاهش اثرات خشکسالی، افزایش بهره‌وری در منابع طبیعی، افزایش منابع آب قابل استفاده می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اظهار کرد: با اجرای این طرح اثرات تغییرات اقلیمی کاهش می‌یابد که مدیریت یکپارچه منابع طبیعی و توانمندسازی جوامع محلی در گام نخست و ایجاد هماهنگی اقدامات بین سازمانی در گام بعدی از جمله دستاوردهای آن خواهد بود.

هدایت اجرای طرح توانمندسازی با هدف ارتقای سطح معیشت حوزه‌نشینان و حفظ، احیا و توسعه و بهره‌برداری اصولی از منابع طبیعی با مشارکت روستائیان را نیز از دیگر اقدامات اجرائی طرح مدیریت جامع دانست.

ارشد معاون فرماندار سرعین نیز در این جلسه با قدردانی و ابراز خرسندی از اجرای این طرح در شهرستان سرعین گفت: منابع طبیعی بستر حیات و توسعه بوده و توسعه پایدار در سایه توجه به منابع طبیعی و حفاظت از منابع پایه میسر خواهد شد.

محرم ارشد از آمادگی فرمانداری سرعین برای پیشبرد اهداف طرح جامع منابع طبیعی خبر داد و افزود: اجرای این طرح با مشارکت مردمی تولید ثروت و اشتغال در جوامع محلی را به ارمغان خواهد آورد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر