صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۲:۰۷ ب.ظ
0

اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشگین شهر از شهرداری به دلیل عدم رسیدگی به وضعیت محل دفن زباله و فقدان مدیریت مناسب پسماند شکایت کرد.

وراوی :

دهقانی ریاست اداره محیط زیست مشگین شهر با اعلام این خبر، گفت: متاسفانه شهرداری مشگین شهر زباله‌های شهری و زباله های کشتارگاه دام را به صورت روباز و کاملا غیر بهداشتی بدون هیچگونه عملیات خاک دهی و یا دفن بهداشتی در محل دفن زباله تخلیه کرده و متعاقبا نسبت به آتش زدن زباله ها در محل دفن زباله اقدام می کند.

وی با اشاره به تاثیر منفی فقدان مدیریت صحیح پسماند در بهداشت عمومی و ایجاد آلودگی های زیست محیطی گفت: با توجه به شکایت های مردمی به ویژه اهالی روستای نصیرآباد، بازدیدهای مکرر کارشناسان پایش این اداره از محل دفن زباله و همچنین عدم توجه به اخطاریه های صادر شده، بر اساس ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماندها و به جهت عدم تمکین شهرداری نسبت به قوانین و مقررات، شهرداری مشگین شهر جهت ساماندهی وضعیت محل دفن زباله به دادستانی مشگین شهر معرفی شد.

دهقان یادآور شد: به دلیل عدم فنس کشی و روباز بودن زباله های رها شده در محل، همچنین عبور خودروهای حمل زباله بدون روکش و توری، زباله ها در اراضی کشاورزی اطراف پراکنده شده­‌‎اند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشگین شهر خاطرنشان کرد: تغذیه دام اهالی روستاهای همجوار و پرندگان از این زباله ها بهداشت عمومی را نیز به خطر انداخته است و باعث شده وضعیت بحرانی شود.

گفتنی است پیشتر اداره محیط زیست اخطاریه هایی به شهرداری مشگین شهر ارسال کرده بود که این مساله از طریق رسانه ها نیز منتشر شده بود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر