صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ | ۸:۳۱ ق.ظ
0

نماینده مردم اردبیل، نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در تصویب برجام مجلس وظیفه قانونی دولت را انجام داد و این کار خلاف مقررات و آیین نامه صورت گرفت.

وراوی :

مصطفی افضلی فرد در جمع خبرنگاران و اصحاب مطبوعات استان اردبیل با بیان اینکه دولت در مسئله برجام باید همکاری بیشتری می کرد، افزود: دولت بر اساس اصل ۷۵ قانون اساسی می توانست در قالب لایحه نسبت به مسئله برجام اقدام اساسی انجام دهد ولی این کار به صورت طرح یک فوریتی توسط مجلس بررسی و به تصویب رسید.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با وجود اینکه بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان پیشنهاد خود را درباره برجام داده بودند ولی هیئت رئیسه مجلس بدون توجه به نظر نمایندگان و خارج از طی شدن فرایند قانونی و بررسی کامل و جامع مسئله سبب شد در کمتر از ۲۰ دقیقه برجام به تصویب برسد.

افضلی فرد خواستار توجه دولت به عمل به بند بند مصوبات مجلس در خصوص برجام شد و گفت: اجرای مناسب این موضوع مستلزم همکاری و تعامل مجلس و دولت است چرا که اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکند کشورمان نیز از انجام تعهدات خود دست خواهد کشید.

وی با بیان اینکه نقطه ضعف برجام ورود بازرسان آژانس به اماکن نظامی کشورمان است، بیان کرد: به طور یقین مجلس نظارت بیشتری در مورد بازرسی‌های آژانس انجام می دهد و به هیچ عنوان دولت و مجلس اجازه نظارت و بازرسی از اماکن دفاعی و نظامی و امنیتی و مذاکره با دانشمندان هسته ای را طبق فرمایش مقام معظم رهبری نخواهند داد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوال های خبرنگاران در خصوص استیضاح های نافرجام مجلس عنوان کرد: مسئله استیضاح ها ریشه و انگیزه سیاسی ندارد و کسانی که فکر می کنند این رخدادها شکل نمایشی دارد باید گفت که افراد براساس شرایط کاری و عملکردشان مورد سنجش قرار می گیرند.

افضلی فرد با اشاره به استیضاح وزیر نیرو در آینده افزود: ایشان با وجود اینکه وزیر خوبی هستند ولی به وظایف خود در مورد حل مشکلات اساسی مردم کاری انجام نمی دهند به عنوان مثال در مورد آبرسانی اردبیل از سد یامچی و اعتبارات اختصاص یافته به پروژه‌های آبی به تعهدات خود عمل نکرده اند به طوریکه تاکنون از ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه در اختیار وزارت تنها ۵ میلیارد آن به استان اختصاص یافته است که قابل قبول نیست.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مسئله انتخابات گفت: از امروز شاهد ورود پول‌های کثیف به انتخابات هستیم که باید مسئولان انتخابات استان از اکنون به جلوگیری از تبلیغات زود هنگام و ورود پیدا کردن پول های کثیف اقدام کنند تا در آینده شاهد تخلفات بزرگ نشویم.

افضلی فرد خواستار هوشیاری مردم در انتخاب فرد اصلح به عنوان نماینده مجلس شد و افزود: مردم باید از امروز به فکر انتخاب نماینده درد آشنا، کارآمد، امین و دلسوز باشند و بدانند که کسانی تخلف انتخابانی دارند منافع ملی را در نظر نمی گیرد.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر