صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ | ۳:۳۸ ب.ظ
0

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، سه رشته در مقطع کارشناسی ارشد به رشته­ های دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل افزوده شد.

وراوی :

رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل از تایید سه رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل خبر داد.
دکتر محرم زاده گفت: این رشته ها شامل روانشناسی، روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی و زبان شناسی همگانی می باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به اینکه افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی یکی از برنامه های این مرکز می باشد، اظهار داشت: با نهایی شدن افزایش این رشته ها، دانشگاه پیام نور استان نقش بسزایی در ارائه خدمات آموزشی و علمی بر عهده خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف و رویکردهای اصلی دانشگاه پیام نور در دوره جدید، توسعه و تقویت تحصیلات تکمیلی است، گفت: مراحل نهایی افزایش ۵ رشته دیگردر مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه نیز سپری شده و بعد از موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، اعلام خواهد شد.

مهرداد محرم‌زاده اظهار کرد: تمام تلاش ما بر سه محور اصلی متمرکز شده تا در بلند مدت بتوانیم این هدف‌گذاری‌های اصلی و حقیقی را با تکیه بر توان نیروهای جوان و دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی به وجود آوریم.

رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل سه سیاست اصلی را در دوره جدید مدیریت این دانشگاه یادآور شد و گفت: در کنار تقویت و توسعه تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و ارتقای چهار رشته کارشناسی ارشد به دکترا از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی استقبال کرده و حمایت می‌کنیم.

مهرداد محرم‌زاده اظهار کرد: بعد از توسعه مقاطع کارشناسی در مراکز دانشگاهی پیام‎نور استان ما تلاش می‌کنیم تا رشته‌های متنوع کارشناسی ارشد را در این مراکز دایر کنیم.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی رشته های کارشناسی ارشد در مراکز مستلزم وجود ۲ استادیار در همان رشته هاست، ادامه داد: تلاش ما این است که در گام بعدی با بوجودآوردن زمینه های لازم، در شهرهای استان نیز زمنیه راه انداری رشته های کارشناسی ارشد فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه پیام‎نور استان با بیان اینکه دانشگاه پیام‎نور اردبیل در چند سال گذشته از لحاظ علمی توسعه مطلوبی پیدا نکرده و همچنان از لحاظ کیفیت آموزشی برخی نارسایی‌ها را شاهد هستیم، افزود: برای ارتقاء سطح علمی دانشگاه و همچنین فعال کردن حوزه پژوهشی باید برنامه‌ریزی‌ها دقیق و منسجم انجام شده و امکان بهره‌برداری بهتر و شایسته فراهم آید.

محرم زاده در پایان گفت: باید حرکتی مطلوب و سازنده در پیشبرد بهتر امور را مد نظر داشته باشیم که دانشگاه پیام‎نور سعی می‌کند در این راستا یک وضعیت متفاوتی را نسبت به سال‌های گذشته به انجام برساند.

گفتنی است دانشگاه پیام نوراستان اردبیل با دارا بودن نزدیک به ۲۰ هزار دانشجو جزو بزرگترین مرکز دانشگاهی استان محسوب می شود.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر