صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ | ۷:۱۶ ب.ظ
0

محمدجواد ظریف صبح سه شنبه در مراسم تشییع مرحوم حاج احمد فهیما معاون اداره تشریفات وزارت امور خارجه که در حادثه منا جان خود را از دست داد، در جمع خبرنگاران این مطلب را بیان کرد.

وراوی :

وزیر امور خارجه با بیان اینکه متأسفانه در این فاجعه تعداد زیادی از مسلمانان از کشورهای مختلف اسلامی جان خود را از دست داده اند،اظهار کرد: وزارت امور خارجه از ابتدا اقدامات لازم را در این زمینه آغاز کرد و با جدیت بحث بازگرداندن حجاج به صورت سالم به کشور را پیگیری کرد.
رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان این که وزارت امور خارجه همچنین در راستای باز گرداندن پیکر جان باختگان این فاجعه با جدیت اقدامات لازم را انجام داد، اضافه کرد: بعد از این موضوع نیز تمام تلاش ما این بوده که ضمن بررسی واقعیت های این فاجعه، از تکرار آن جلوگیری شود و با دیگر کشورهای اسلامی نیز در حال مشورت هستیم.
ظریف همچنین در مورد وضعیت غضنفر اصل رکن آبادی، سفیر پیشین ایران در لبنان گفت: ایشان همچنان مفقود هستند و امیدواریم به سلامت به خانواده شان بازگردند.
به گزارش ایرنا در مراسم تشییع مرحوم حاج احمد فهیما علاوه بر محمدجواد ظریف، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه، حسن قشقاوی معاون پارلمانی و کنسولی وزارت امور خارجه، سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه و دانش یزدی معاون اداری مالی وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند.
قرار است پیکر آن مرحوم در صحن امامزاده پنج تن (ع) لویزان به خاک سپرده شود.
در دوم مهرماه جاری مصادف با عید قربان، هزاران نفر از زایران بیت الله الحرام به علت انسداد مسیر رمی جمرات، جان خود را از دست دادند که ۴۶۴ نفر آن ها ایرانی بودند.
علیرغم پیگیری های مسئولان مربوطه هنوز از سرنوشت ۳۶ زایر ایرانی اطلاعی در دست نیست.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر