صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ | ۴:۴۰ ب.ظ
3

ساعاتی پیش اپلیکیشن تلگرام از کار افتاد و بدون فیلتر شکن امکان استفاده از آن و ورود به سایت آن مقدور نمی باشد

وراوی :

سایت صراط امروز (۲۵ مهر ماه ۹۴) ظهر مطلبی با عنوان “احتمال فیلتر تلگرام به خاطر کانال و ربات” در خروجی خود قرار داد و ساعاتی پیش نیز سایت رسمی تلگرام با آدرس www.telegram.org بدون فیلتر شکن از داخل ایران از دسترس خارج شد.

نرم‌افزار ارتباطی تلگرام که این روزها مورد توجه و اقبال ایرانیان است، تاکنون سرویس‌های مختلفی را ارائه کرده است و شاید یکی از دلایل محبوبیت این نرم‌افزار، همین سرویس‌های متفاوت باشد.

«گرداب» وابسته به سازمان بررسی جرائم سازمان‌یافته با این مقدمه نوشت: ارائه استیکرهای غیراخلاقی یا ساخت استیکر با تصاویر کاربران دیگر، نخستین حاشیه این نرم‌افزار بود.

در حالیکه گمان می‌رفت این اقدامات باعث خواهد شد که کاربران ایرانی نتوانند از تلگرام استفاده کنند اما موضوع با همکاری شرکت مذکور، ختم به فیلتر نشد.

واضح است که مدیران تلگرام نیز نمی‌خواهند حجم بالای مخاطبان ایرانی خود را از دست بدهند.

Clipboardحال باید منتظر شد و دید که مسئولان ذیربط خبر فیلتر تلگرام را تایید خواهند کرد یا خیر؟

البته گزارشاتی نیز از بعضی مناطق اروپا مبنی بر از کار افتادن تلگرام ثبت شده است که در تصویر زیر مناطق گزارش اختلال تلگرام را مشاهده می فرمایید: (مناطق زرد رنگ نشان دهنده گزارشات واصله است)

telegram-outage

به روز سانی ۰۰:۳۳

ساعاتی قبل به علت به روز رسانی نسخه دسکتاپ تلگرام، این نرم افزار در تمام نقاط دنیا مختل شده بود. اما همزمان با این مساله تلگرام توسط ایران نیز برای ساعاتی فیلتر شد. بنیانگذار تلگرام نیز در توییتر این خبر را تایید کرده است.
پاول دوروف، در صفحه ی خود در توییتر گفت که ایران تلگرام را فیلتر کرده است.
مسئولان وزارت ارتباطات هنوز این خبر را تایید یا تکذیب نکرده اند.

تکمیل خبر (۱۶:۴۰)

بار دیگر پاول دوردوف تویت خود را به ایران اختصاص داد و گفت در حال اجرای سیستم p2p هستیم که با این سیستم تلگرام غیر قابل فیلتر خواهد شد. وی اجرای این سیستم را زمانبر خواند.

ظاهرا فیلتر دو ساعته دیروز تلگرام که هنوز مسئولین نسبت به آن موضع مشخصی نگرفته اند، مسئولین تلگرام را بر آن داشته است تا از همکاری هایی که تاکنون در رابطه با حذف استیکرهای غیراخلاقی و بستن کانالهای مستهجن و … با ایران داشته اند سرباز زنند.

مشخص نیست این مقابله تخصصی و فنی در حوزه فیلتر تلگرام بین ایران و تلگرام به نفع چه کسی به پایان خواهد رسید. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا تلگرام نیز به عاقبت وایبر مبتلا خواهد شد و یا اینکه برنامه نویسان این اپلیکیشن پرطرفدار موفق به دور زدن سیستم فیلترینگ ایران خواهند شد؟

این خبر در حال تکمیل می باشد…

 

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر