صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۶ ب.ظ
0

طرح ساماندهی منطقه نمونه گردشگری قوتورسویی شهرستان مشگین شهر در جلسه کارگروه تخصصی گردشگری میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصویب شد.

وراوی :

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل روز چهارشنبه در این جلسه گفت: قرار است اعتبار مطالعات زیست محیطی این طرح نیز به زودی تامین شود.
قادر تقی زاده با تاکید بر لزوم انجام مطالعات زیست محیطی منطقه نمونه گردشگری قوتورسویی اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی نیز بر تصویب مناطق نمونه گردشگری که دارای قابلیت و پتانسیل گردشگری برای سرمایه گذاری هستند تاکید دارد و از این طرح ها حمایت می کند.
او همچنین با اشاره به مکان یابی های انجام شده توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه ها ، اداره کل راه و شهرسازی و پلیس راه برای نصب تابلوهای راهنمای گردشگری در محورهای مواصلاتی استان و حریم شهر اردبیل گفت: حوزه های مکان یابی شده دارای حریم مصوب اما در اختیار بخش خصوصی است که مجوز نصب تابلوها توسط این بخش داده نمی شود.
او خواستار اجرای مصوبات کارگروه در مورد صدور مجوز نصب تابلوهای گردشگری در محورهای مواصلاتی استان و حریم دولتی توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و شهرداری اردبیل شد .
وی به الزام طی دوره های آموزشی برای مدیران و کارکنان رستوران های داخل شهر اردبیل و تصویب آن در این کارگروه گردشگری تاکید و اظهار کرد: تمدید پروانه بهره برداری و پروانه کسب تمام صنوف شهر سرعین باید منوط به گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت باشد.
تقی زاده شرکت در نمایشگاه های بین المللی’ITB’ آلمان و فیتور اسپانیا را برای افزایش جذب گردشگر خارجی و تعداد ثبت جهانی آثار تاریخی و طبیعی استان مبنی بر جذب گردشگر خارجی به عنوان اولویت نخست در توسعه گردشگری حائز اهمیت دانست و گفت: گردشگری صادرات پنهان است که بدون پرداخت هزینه تولید و حمل و نقل کالاهای صادراتی می توان با جذب بی شمار گردشگران خارجی سالانه درآمد ارزی بسیار بالایی به کشور وارد کرد.
وی به کاهش اعتبارات گردشگری تخصیص یافته استان در سال جاری نسبت به سال های گذشته اشاره کرد و افزود: اگر گردشگری در اولویت اول توسعه استان دیده شده به تبع این اولویت باید در تخصیص اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی نیز لحاظ شود.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی میراث فرهنگی اردبیل ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این جلسه با تصویب الزام برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت برای صنوف گردشگری استان و تمدید پروانه بهره برداری آنها گفت: رستوران ها و هتلداران و صنوف وابسته به گردشگری استان از نظر کیفی و کمی و رعایت اصول بهداشت و ایمنی و فرهنگ گردشگر پذیری نیاز به آموزش دارند.
علی آذر نژاد با تصویب کلیات موضوع شرکت استان در نمایشگاه های بین المللی’ITB’ آلمان و فیتور اسپانیا موافقت کرد و افزود:
گردشگری نوعی تجارت است که می تواند بزرگترین منبع درآمد اقتصادی کشور به شمار آید.
آبگرم قوتورسویی در جنوب شهرستان مشگین شهر و در دامنه های سبلان واقع شده و به سلطان آب های گرم ایران شهرت دارد.
این آبگرم در ردیف آب های گوگردی بوده و برای امراض جلدی فوق العاده مفید و موثر است.
مشگین شهر در ۸۵ کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر