صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ | ۴:۱۳ ب.ظ
0

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: برگشت اعتبارات استان اردبیل با این شرایط عقب‌ماندگی این استان جای تاسف و تاثر است به طوری که تعدادی از مسئولان استان در این زمینه مقصر هستند.

وراوی :

مصطفی افضلی‌فرد امروز اظهار کرد: از ۱۵۳ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان اردبیل با گذشت نیمی از سال تنها ۳۵ درصد تخصیص پیدا کرده در حالی که ما به روزهای سرد سال نزدیک می‌شویم و بعید به نظر می‌رسد تا پایان امسال زمان و فرصتی برای اجرای پروژه‌ها به وجود آید.

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات سال گذشته تا ۲۱ خرداد ۹۴ بر اساس اعلام مسئولان استان ۹۰ میلیارد تومان اعتبار هنوز جذب نشده بود و بعید به نظر می‌رسد در یک ماه فرصت باقی‌مانده امکان جذب آن وجود داشته است، گفت: قطعا بخشی از این اعتبارات به خزانه ملی برگشت خورده که این اوج تاسف و نگرانی است که با این شرایط عقب‌ماندگی استان بخشی از اعتبارات نیز برگشت بخورد.

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل با انتقاد شدید از مسئولان استان و مدیران اجرایی که در جذب اعتبارات در حوزه‌های مختلف پیگیرانه و مسئولان عمل نمی‌کنند بیان کرد: در حالی که پنج ماه از سال باقی مانده ما تنها شاهد جذب ۳۵ درصد اعتبارات هستیم که اصلا این رقم قابل قبول نیست.

افضلی‌فرد به جلسات اخیر با بنیاد برکت و مشارکت آنها در امر مدرسه‌سازی، پل‌سازی و راه سازی اشاره کرد و گفت: قرار شد اعتبار ساخت مدرسه توسط بنیاد برکت از ۱۰ میلیارد تومان به ۱۴ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی افزود: در حالی که قرار بود بدون هماهنگی مسئولان استان شرکت گاز و برق اقدام به قطع انشعاب واحدهای صنعتی نکنند اما در برخی از موارد این اتفاق افتاده که این کار بدون هماهنگی خاص انجام شده است.

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل ادامه داد: در اکثر استان‌ها برای واحدهای تولیدی ضریب محاسبه ۴ درصد ولی در استان اردبیل این ضریب ۱۶ درصد است که به هیچ‌وجه این رقم محاسبه را قبول نداریم در حالی که انتظار می‌رود  با پایین‌ترین نرخ اهالی استان‌های سردسیر از گاز طبیعی بهره‌مند شوند.

افضلی‌فرد یادآور شد: در این زمینه سئوالی را از وزیر نفت مطرح کردیم که امیدواریم در صحن علنی با حضور وزیر نفت به این سئوال پاسخ داده شود که چرا محاسبه بهای گاز مصرفی در مناطق سردسیر بالاتر از سایر مناطق است.

ارشاد موظف به ایجاد پست جدید جذب نیرو است

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل به حل مشکل استخدامی‌ها به غیر از دو اداره کل ارشاد و بیمه ایران اشاره کرد و افزود: ۱۷ نفر از این قبول شدگان در این دو مجموعه هنوز بکارگیری نشده‌اند که ما با رایزنی‌‌هایی که انجام دادیم قرار شد فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پست جدیدی را برای آنها تعریف کند تا هر چه سریع‌تر شاهد جذب استخدامی‌ها باشیم.

افضلی‌فرد عنوان کرد: البته مسئولان وزارت ارشاد اعلام کردند که در دایر کردن پست در اداره کل ارشاد استان مشکلی وجود ندارد ولی انتظار می‌رود مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان نیز هر چه سریع‌تر مقدمات جذب این نیروها را فراهم کند.

وی به مشکلات به وجود آمده در احیای بافت فرسوده و تغییر کاربری‌ها اشاره کرد و گفت: هنوز شهرداری‌های نتوانستند از ظرفیت کمیسیون ماده ۵ استفاده کنند چرا که تغییر کاربری بهترین زمینه برای کسب درآمد در مسیر توسعه و عمران شهری است و در این ارتباط امیدواریم توجه جدی به احیای بافت فرسوده و قدیمی اردبیل شود.

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل اظهار کرد: اگر از ظرفیت کمیسیون ماده ۵ استفاده شود بهتر می‌توان در این زمینه اقدامات خوبی را انجام داد به طوری که قرار شد دارایی از بازاریان در اجرای طرح ساماندهی، مالیات بر درآمد دریافت نکنند و شهرداری نیز حق پارکینگ نگیرد.

تعجب نماینده اردبیل از نرخ بیکاری

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل با بیان اینکه   طرح دو فورتی استخدام ناظران کشاورزی به تصویب رسیده و باید وزارت جهاد اقدامات لازم را انجام دهد، ادامه داد: قطعا بکارگیری این نیروها در بخش‌ها و دهستان‌ها نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

افضلی‌فرد با اظهار تعجب از اعلام نرخ بیکاری جدید استان اردبیل گفت: اعلام نرخ بیکاری تک رقمی ۹٫۱ درصد آمار عجیبی است که با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست در حالی که وقتی به اصل موضوع نگاه می‌کنیم واقعا بیکاری در جامعه بیداد می‌کند.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر